Son Dakika Haber

Vardar Yenilgisi Sonrası Kocaman Neşteri Vuruyor

Vardar maçında alınan kötü sonuç Fenerbahçe camiasını oldukça üzdü. Üst üste kötü maçlar çıkaran sarı lacivertli ekibin oynayacağı Trabzonspor maçı daha önemli bir hale gelirken, teknik direktör Kocaman ilk 11’de bazı değişikliklere gidiyor.

Süper Lig’e 1 puanla başlayan Fenerbahçe, UEFA Kupalarında karşılaştığı Vardar takımına da yenilince gözler Trabzonspor maçına çevrildi. Sarı lacivertli ekibin buradan da kötü bir skorla ayrılması durumunda takımı zor günler bekliyor.

İstatistiklerde Uçurum Var

Fenerbahçe’de alınan Vardar yenilgisinin şoku hala atılabilmiş değil. Kağıt üstünde ve maç esnasında Vardar’dan çok daha üstün olan Fenerbahçe’nin nasıl yenildiği sorusu hem yönetim hem de taraftarlar tarafından dile getiriliyor. Fenerbahçe’nin Vardar karşısında 17 şut, 7 gol pozisyonu ve 497 isabetli pas sayısı istatistiklerine sahipken, Vardar’ın isabetli pas sayısı sadece 69. Vardar takımı kaleye sadece 1 şut çekebildi ve Mehmet Topal’ın kendi kalesine gol atması neticesinde 2 gol elde etmeyi başardı.

Mehmet Ekinci İyileşiyor

Aykut Kocaman ve ekibi maçta yaşananları şanssızlık olarak nitelerken bir sezonda yaşanabilecek tüm şanssız durumların 2-3 maçta yaşandığını kaydetti. Fenerbahçe bu buhranlı dönemden çıkarak takımdaki tüm taşları yerine oturtmayı planlıyor. Mehmet Ekinci’nin sakatlığının da sona ermek üzere olması takım adına sevindirici bir gelişme olarak görülüyor. Bunun yanı sıra yeni transfer Guliano’nun performansını başarılı bulan Aykut Kocaman Trabzonspor karşısında futbolcuyu oynatmayı düşünüyor. Mehmet Topal’ın asıl görev yerine dönmesi planlanırken, Skrtel ve Neustadter’in ikili olması düşünülüyor.

Göztepe maçında hatalı 2 gol yemesi sebebiyle Vardar maçında dinlendirilen Volkan’ın da Kamani’den kaleyi devralması bekleniyor. Soldado ise bu sefer maça ilk 11’de başlayacak. Dirar dinlendirilirken, Aatıf’ın oynaması ihtimaller arasında yer alıyor.

Trabzonspor karşısında Fenerbahçe’nin muhtemel 11’i şu şekilde sıralanıyor:

Volkan – Soldado – Şener – Valbuena – Roman – Guiliano – Skrtel – Dirar (Aatıf) – İsmail – Josef -  Mehmet (Isla)

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.