Son Dakika Haber

van Persie'ye Osmanlı Tokadı!

Fenerbahçe’de sergilediği performans nedeniyle sık sık eleştirilere tutulan Robin van Persie için günden güne eleştiriler gelmeye devam ediyor.

Eski Fenerbahçe efsanesi, canlı yayında yaptığı açıklamalarla van Persi için şok etkisi yarattı. van Persie hakkında akıl almaz açıklamalar yapan Fenerbahçe Divan Kurulu üyesi Semih Yuvakuran, canlı yayında van Persie’ye resmen ateş püskürdü.

Sezon başından beri sakatlıklarla ve performans düşüklükleriyle sık sık eleştirilen van Persie için sert eleştirilerde bulunan Semih Yuvakuran, şu açıklamalarda bulundu: ‘’van Persie konusuna artık ben anlam veremiyorum. Takıma geldiğinden beri hazır değil. Hep sakatlık ve kaçırdığı pozisyonlarla adını duyuyoruz. Beşiktaş maçındaki eliyle yaptığı hareket zaten terbiyesizlikti. Bir  zamanlarda Beşiktaş’ta da Pascal yapmıştı, Pascal’ı hemen göndermişlerdi. van Persie kulüp içerisinde kral gibi yaşıyor. Bir tek kulübün anahtarını vermemişler. Buna nasıl bu kadar para veriliyor ben hala anlayamadım. Persie ‘ye tanınan fırsat genç yetenekler tanınsaydı hem kulübün parası cebinde kalırdı hem de yeni yetenekler görürdük. Ayrıca çok sevimsiz bir oyuncu. Açıkçası ben çok hoşlanmıyorum kendisinden. Oyundan alınınca teknik direktöre de atarlı atarlı hareketler yapıyor. Arkadaşlarının yüzüne bakmıyor. Sen kimsin? Hem oynayamıyorsun hem sinirlerimizi bozuyorsun. Ben olsam, van Persie yüzüme dönüp bakmasa Osmanlı tokadını yapıştırırdım.’’

Genel konuları tartışmak için canlı yayın davetlisi olan Fenerbahçe Divan  Kurulu üyesi Semih Yuvakuran van Persie için bu sözlerle açıklamada bulundu.

Kızgın şekilde bu açıklamaları yapan Divan Kurulu üyesi Semih Yuvakuran, açıklamalardan sonra da Fenerbahçe’nin ve Türk futbolunun durumu hakkında konuştu. Gelecek sezon şampiyonluk iddiası için erken çalışmalara başlayan Fenerbahçe için de yorum yapan Semih Yuvakuran, yüklü bir kadro yapılanmasına gidileceğini açıkladı. Takım içerisinden en az 6 oyuncuyla yollarının ayrılacağını söyleyen Semih Yuvakuran, aynı zamanda teknik direktör yapılanmasına da kısa süre içerisinde başlanacağının altını çizdi.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.