Son Dakika Haber

Van Persie: İşte Şimdi Gerçek Fenerbahçeli Olduğumu İspat Ettim

Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı Kadıköy'de 2 - 0 yendiği derbide rakip takımın filelerini iki kez havalandıran Hollandalı yıldız futbolcu Robin van Persie, en büyük hayallerinden birini gerçekleştirdiğini söyledi. Müthiş derbinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Van Persie, herkesin nefeslerini tutup takip ettiği maçta takımına 3 puan kazandıran golleri attığı için çok mutlu olduğunu aktardı. Daha önce de büyük derbi maçlarında forma giydiğini dile getiren usta golcü, ancak böyle bir atmosferde ilk kez bulunduğunu bildirdi. Van Persie, Galatasaray'ı mağlup ederek kazandıkları kritik 3 puan ile şampiyonluk yolunda önemli bir aşama kat ettiklerini ve ligin zirvesine daha da yaklaştıklarını kaydetti.

Galatasaray'a gol atınca, gerçek Fenerbahçeli olduğunu ispat ettiğini vurgulayan Hollandalı yıldız ilk golünden sonra yaptığı kutlama ve sevinç gösterisinin bunun bir parçası olduğunu anlattı. 25 milyonluk dev Fenerbahçe camiasının bir parçası olduğu için çok mutlu olduğunu dile getiren Robin Van Persie, Galatasaray galibiyetini  taraftarlara armağan ettiklerini ifade etti. Ülker Şükrü Saracoğlu stadı, bu sezon başından beri ilk kez dünkü maçta tam olarak doldu. Nefes kesen derbinin biletleri, günler öncesinden tükenmişti.

De Souza: Galatasaray Maçında Roman'ı Kazanmış Olduk
Fenerbahçe orta sahasında görev yapan Brezilyalı oyuncu Josef de Souza da galibiyet için takım arkadaşlarını kutladı. Maçtan sonra televizyon kameralarına açıklama yapan Souza, karşılaşma süresince hep beraber hücum ettiklerini ve hep birlikte savunma yaptıklarını, bu sayade oyunun kontrolünü ellerinde tutuklarını aktardı. Ünlü futbolcu, Şükrü Saracoğlu stadını doldurarak tezahuratları ve destekleriyle rakibi baskı altında tutan Fenerbahçe taraftarlarına da müteşekkir olduklarını söyledi. Josef de Souza, sezon başından beri birlikte forma giydiği Mehmet Topal'ın yokluğuyla ilgili olarak ise şu yorumu yaptı: "Aslında bu durum bizim için bir yönüyle de olumlu oldu. Ekip olarak iyi alternatiflerimiz var. Demek ki başka bir futbolcu ihtiyaç olduğu zaman gelip, bizim işimizi yapabiliyor. Galatasaray maçında Roman'ı kazandık diye düşünüyorum. İhtiyaç olduğunda o da en iyi şekilde performans gösterebileceğini ispatladı.”

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.