Son Dakika Haber

Ünlü Atlet Usain Bolt, Borussia Dortmundlu Futbolcularla Antrenmana Çıkacak

Dünyanın en ünlü atletlerinden Jamaikalı rekortmen sprinter Usain Bolt, Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Borussia Dortmund ile antrenmanlara çıkacak. Borussia Dortmund'un üst yöneticisi (CEO) Hans-Joachim Watzke, Almanya'da yayın yapan Kicker dergisine verdiği röportajda Bolt'un antrenmanlarına katılacağını açıkladı. Daha önce İngiliz gazetelerinde bu konuda haberler yapılmıştı. Ancak söz konusu iddiaya yönelik resmi bir açıklama gelmemişti. Usain Bolt ile ilgili kararın uzun süre önce alındığını dile getiren Hans-Joachim Watzke, bu durumun kendileri için çok sevindirici bir gelişme olduğunu ifade etti.

Antrenman Süresi Bir Günle Sınırlı Değil

Edinilen bilgiye göre Usain Bolt, Borussia Dortmund ile antrenmana çıkma isteğini ünlü Alman spor malzemeleri üreticisi Puma'nın üst yöneticisi Björn Gulden'e iletti. Aynı zamanda Borussia Dortmund'un denetleme kurulunda da görev yapan Gulden, talebi Dortmund yöneticilerine aktardı. Bunun üzerine toplanan kulüp yönetimi, teknik direktör Thomas Tuchel ve futbolculara 'Usain Bolt ile antrenmana çıkmayı nasıl değerlendiriyorsunuz' diye sordu. Thomas Tuchel ve ekibi teklifi memnuniyetle karşıladı. Ünlü atlet Usain Bolt'un ne zaman Dortmund'a gelip antrenmana çıkacağı henüz belirlenmedi ancak antrenmanın bir günle sınırlı olmayacağı, bir kaç gün süreceği aktarıldı. Usain Bolt, daha önce İngiliz Guardian gazetesine yaptığı açıklamada Borussia Dortmund'un teknik direktörü Thomas Tuchel ile temasa geçtiğini ve yakında takımla birkaç gün antrenman yapacağını açıklamıştı.

6 Kez Olimpiyat Şampiyonu oldu, 'Yıldırım Bolt' lakabını aldı

1986 Jamaika doğumlu kısa mesafe koşucusu atlet Usain Bolt şimdiye kadar 6 kez olimpiyat şampiyonu oldu. 2008 Pekin Olimpiyatları'nda 3 yarışta da altın madalya kazanarak Carl Lewis ile birlikte tarihe geçti. Ayrıca üç yarışta birden olimpiyat rekoru kıran ilk sporcudur. 2009 yılında 100 metre, 200 metre yarışlarında, dünya ve olimpiyat şampiyonluğunu elinde bulunduran ilk sporcu oldu. Kazandığı başarılardan dolayı, Bolt'a 'Yıldırım Bolt' lakabı verildi. Usain Bolt ilk uluslar arası şampiyonluğunu henüz 15 yaşındayken kazandı. 19,93 saniyelik derecesiyle 200 metreyi 20 saniyenin altında koşan ilk tek genç sporcu olarak adını atletizm tarihine yazdırdı.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.