Son Dakika Haber

UEFA İç Saha Maçlarında Değişikliğe Gitti

Türkiye’de kış saati uygulamasının kaldırılmasının ardından UEFA değişikliğe gitti. Kış saati uygulamasının rafa kaldırılmasının ardından Avrupa Kupalarında oynayacak olan temsilcilerimizin maç saatleri 30 Ekim 2016 tarihinden sonra değişecek.

Fenerbahçe, Beşiktaş, Konyaspor ve Osmanlıspor’un yer aldığı Avrupa Kupalarında UEFA küçük bir düzenleme yaparak takımlarımıza kolaylık sağladı. Temsilcilerimizim iç saha maçlarında değişiklik yapıldı fakat deplasman maçlarının başlama saatleri aynı kalacak. UEFA tarafından alınan karar neticesinde Avrupa Kupası maçlarında temsilcilerimizin müsabakaları yerel saate göre yapılacak. Yapılan bu yeni düzeltme sayesinde hem taraftarlar hem de oyuncular rahat edecek. Maçların müsabaka saatlerinin hem kış saati uygulamasından vaz geçilmesinden dolayı hem de Avrupa ile olan fark neticesinde çok geç başlamaktaydı.

UEFA tarafından ise bu olaya el atılarak müsabakaların başlama saati ayarlandı. Bundan dolayı da hem takımlar için hem de oyuncular için çok iyi oldu. Bu sezon dört temsilci ile boy göstereceğimiz Avrupa arenasında temsilcilerimiz adeta bomba gibi hazırlanıyor. Dört farklı takım ile Avrupa’da bulunan takımlarımıza büyük bir jest te UEFA’dan gelerek maç saatlerinde düzenlenmeye gidildi. Böylelikle yeni maç saatleri hem UEFA’nın resmi sitesinden hem de temsilcilerimizin resmi internet sitesinden duyuruldu. Yapılan bu yeni düzenleme ile temsilcilerimizin Avrupa arenasındaki iç saha maçlarının tarihi ve saati bu şekilde olacak.

UEFA Şampiyonlar Ligi:

  • Beşiktaş ile Napoli karşılaşması 1 Kasım 2016 Salı günü Türkiye saati ile 20.45’te
  • Beşiktaş ile Benfica Karşılaşması 23 Kasım 2016 Çarşamba günü Türkiye saati ile 20.45’te

UEFA Avrupa Ligi

  • Fenerbahçe ile Manchester United karşılaşması 3 Kasım 2016 Perşembe Türkiye saati ile 21.00’de
  • Fenerbahçe ile Zorya Luhansk karşılaşması 24 Kasım 2016 Perşembe Türkiye saati ile 19.00’da
  • Atiker Konyaspor ile Gent karşılaşması 8 Aralık 2016 Perşembe Türkiye saati ile 19.00’da
  • Osmanlıspor ile FC Zürich karşılaşması 8 Aralık 2016 Perşembe Türkiye saati ile 19.00’da

Müsabakaların tarihleri ve saatleri bu şekilde güncellenmiş olup dış saha maçlarının saatlerinde herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.