Son Dakika Haber

Trabzonspor'dan Göksel Gümüşdağ'a Cevap

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın katıldığı bir programda Trabzonspor’un Kasımpaşa ile oynadığı maçı örnek göstererek, Kasımpaşa’nın maçın içinde geçen bir bölümünde topun çizgiyi geçtiğini bu yüzden video hakem uygulamasına geçilmek istediğini belirtmişti.

Trabzonspor cephesinden bu yoruma cevap geldi. Yayıncı kuruluşun verdiği bilgiler doğrultusunda çizgiyi geçmediği öne sürülen bir top için çizgiyi geçiş gibi yorum yapması Trabzonspor tarafından yapılan açıklamayla eleştirildi.

Kendilerinin de topun çizgiyi geçtiğini düşünerek maçtan sonra pozisyon için üzüldüklerini belirten Trabzon temsilcisi, yayıncı kuruluşun verdiği piero görüntülerinden sonra topun 3 cm çizgiyi geçmediği ve gol olmadığı ortaya çıktığını savundu.

Asılsorunun piero teknolojisinde gol olmayan bir pozisyonun video hakem sisteminde gol olarak değerlendirileceği görüşünde olan Trabzonspor, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın açıklamalarını talihsiz bularak piero teknolojiisnde gol olmayan bir topun video hakemde görüntüleri izlendikten sonra gol olarak değerlendirelebileceği endişesi taşıdıklarını ifade etti.

Kasımpaşa  ile oynanan maçta kaleci Onur Kıvrak’ın kurtardığı bir pozisyonda tartışmalara neden olmuş hatta televizyon yorumcuları da pozisyonun net bir şekilde gol olduğunu belirterek Kasımpaşa’nın haklı bir golünün verilmediği görüşünde fikir birliği sunmuşlardı.Maçtan sonra yayıncı kuruluşun verdiği piero gol teknolojisinde topun çizgiyi 3 cm geçmediğini ortaya çıkarmıştı.

Bu görüntüler sonrasında Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı ve aynı zamanda Başakehir Futbol Kulübü’nün Başkanlığını da sürdüren Göksel Gümüşdağ’ın pozisyonu örnek göstererek video hakem ugulamasına ihtiyaçları olduğunu belirtmesi üzerine Trabzonspor camiasından tepkiyle karşılandı.

Kulüpten yapılan açıklamayla birlikte zaten Trabzonspor kulübünün her hafta hakem hataları nedeniyle canlarının yandıklarını ifade ederek Trabzonspor’un sahada aleyhlerine verilen kararlar olsa da gerçek bir şekilde adil bir zeminde oluşacak her türlü uygulamaya destek vereceklerini belirtti. Ancak her ne teknoloji olursa olsun önemli olan oyunu güzel hale getirecek olanın vicdanlı ve adaletli insan kalitesinin olduğunu vurgulayarak hangi teknoloji kullanılırsa kullanılsın önemli olan adil bir şekilde maçı yönetecek olan hakemlerin burada en önemli pay sahibi olacaklarını belirtti. Tüm kurumların yöneticilerin açıklamalarından önce samimiyete de davet eden Trabzonspor yönetimi verdikleri bu açıklamayla Göksel Gümüşdağ’ın  açıklamalarına cevap vermiş oldu.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.