Son Dakika Haber

Trabzonspor Kulübü 265 Milyon Liralık Kredi Kullandığını Bildirdi

Türkiye’de spor kulüpleri sayılınca ilk akla gelen kulüplerden birisi olan Trabzonspor daha ileriye adımlar atmak için kulüp bazında ilerlemeleriyle dikkat çekiyor. Futbolun gündeminde yerini sıkça alan Trabzonspor Türkiye için spor dallarında büyük bir önem arz ediyor. Büyük takım olmanın da gerektirdiği bazı durumlar sonucunda büyük kulüpler büyük paralarla oynuyor. Trabzonspor’da bu kulüplerden sadece bir tanesidir.

Kredi borçlarını kapatmak üzere 265 milyon liralık bir kredi alımı gerçekleştiren Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ aldığı bu krediye karşın Borsa İstanbul’a göndermiş olduğu Aydınlatma Platformunda bulunan açıklamada, “ Şirketimiz almış olduğu 265 milyon liralık kredinin yaklaşık 210 milyon liralık kısmını kredi borçlarına kullanarak refinansman yoluna gitmiş. Geriye kalan 55 milyon liralık tutar ile de kısa vadeli diğer borçlar kapatılmıştır.” Sözleriyle hem alınan krediden hem de kredinin kullanım alanlarından açıkça bahsedilmiştir. Belirtilen bu harcamaların sonucunda kulübün daha ileriye gitmesi için uğraşan yöneticiler kredi çekerek refinansman yoluyla maddi durumlarına çeki düzen vermeye çalıştılar. Refinansman yolu ile birlikte kulübün daha ileriye dönük adımlar atmasına ve spor camiasında adından daha fazla söz ettirmeye başlamasına katkıda bulunmak isteyen yöneticiler bu adımın kulüp için büyük bir adım olduğunu belirtti.

   Alınan kredi sonrasında diğer kredi borçlarının kapatılması ile birlikte kredi borçlarından kısa süreliğine de olsa kurtulan Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ bu dönemin sonrasında aldıkları yeni kredinin borçlarını ödemeye başladıklarında zorlanmamak için şimdiden bazı adımlar atmaya hazırlanmaktalar. Kredi borçları yüzünden şirket içerisinde birçok zaman sıkıntılarla boğuşan yöneticiler bu durumdan kısa süreliğine de olsa kurtulmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Toplamda alınan 265 milyon liranın 210 milyon lirasının kredi borçlarını kapatmak için kullanıldığı ve geriye kalan 55 milyon liralık kısmının da şirket çapında bulunan kısa vadeli borçların kapatılması amacıyla kullanıldığı belirtilen noktalar arasında yerini alıyor. Alınan 265 milyon liralık kredinin ödenmeye başlanması ise ilerleyen zamanlarda başlayacak ve Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ kapattığı kredi borçları sonrasında yalnızca aldığı bu kredinin ödemesini gerçekleştirecek.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.