Son Dakika Haber

Trabzonspor Kaptanı İsyan Etti

 

Dün akşam oynanan Trabzonspor-Antalyaspor karşılaşmasının Trabzonspor’un aleyhine 1-0’lık bir skorla sonlanmasının ardından maç içerisinde yaşananlar gündemde sıcak bir yer edindi. Maçın içerisinde birçok sarı kartın çıkması ve verilen kararların yersiz olduğu düşünülmesinin ardından açıklamalarda bulunan Kaptan Onur Kıvrak “artık yakamızı bıraksınlar” sözleriyle birlikte sitemlerini dile getirdi.

Önümüzü Kesmeye Çalışıyorlar

Trabzonspor takımı olarak uzun zamandan beri önlerinin kesilmeye çalışıldığını dile getiren tecrübeli kaleci artık bıktıklarını ve üzerlerine oynayanların buna son vermeleri gerektiğini dile getirdi. Bu şekilde maç içerisinde yanlış kararlar vererek bizi bu oyundan soğutamazlar ve bizim önümüze taş koyamazlar cümleleriyle tepkisini ifade eden kaptanın maç içerisinde yaşanan olaylardan ötürü çok sinirli olduğu konuşmalarından da anlaşılıyordu.

Bu sezonun başından beridir hatta geçen sezon bile dahil olmak üzere maçlarında haksızlık yapıldığı öne sürülen Trabzonspor’un Antalyaspor’u konuk ettiği maçta aynı durumları yaşadığı düşünülmesinin ardından camia tarafından birçok eleştiri ortaya koyuldu. Maç içerisinde yapılan hatalardan, verilen penaltının ceza sahasının dışında olmasından ve gol değeri kazanmayan pozisyondan çokça canı sıkılan Trabzonspor camiasından Kaptan Onur Recep Kıvrak, maç sonrasında yakınarak tepkilerini dile getirdi. Tepkisini “ Avni Aker’imize veda maçımız olan maçta Antalyaspor karşısında galibiyet alarak sahadan ayrılmak isterdik. Fakat maalesef bunu başaramadık. Maç içerisinde attığımız gol faul diye iptal ediliyor, penaltı ceza sahasında dışında düşen bir oyuncu için veriliyor. Bu gibi hakem hataları yüzünden bu zamana kadar canımızı çok yaktılar. Artık yakamızı bıraksınlar. Ben İzmirliyim fakat Trabzonspor’a yıllarımı verdim. !0 yıldır bu camia içerisinde kariyerime devam ediyorum ve gayet de mutluyum. Bu takımın yakasından artık düşsünler.” sözleriyle dile getiren tecrübeli kaleci, bu zamana kadar geçen sürede üzerlerine oynanan oyundan yakındı.

Bir Şey Elde Edemeyecekler

Maç içerisinde kendi üzerlerine oynanan oyun ve verilen yanlış kararlar sonucunda galip gelemeyen, Avni Aker’e veda maçı statüsünde olan maçta taraftarları önünden boynu bükük bir şekilde ayrılan Trabzonsporlu oyunculardan Takım Kaptanı Kaleci Onur Kıvrak maçın sonrasında açıklamalarda bulundu. Bulunduğu açıklamalarda sert ve iğneleyici sözler kullanan kaptan, bu zamana kadar oynanan oyunlar sonrasında bir yere varılamadığını ve bundan sonrada ne yaparlarsa yapsınlar Trabzonspor’a bir şey yapamayacaklarını dile getirdi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.