Son Dakika Haber

Trabzonspor Devre Arasında Genç Oyunculara Odaklanacak

Süper Lig'de Adanaspor'u 4-1 mağlup ederek derin bir nefes alan Trabzonspor'da yüzler gülüyor. Teknik direktör Ersun Yanal, sezon başından beri çok fazla mutlu toplantı yapamadıklarını ve önemli bir süreçten geçtiklerini aktardı. Bu sebeple Trabzonspor camiasından ve taraftarlardan anlayış  beklediklerini söyleyen Ersun Yanal, Adanaspor'u mağlup ederek bir nebze olsun toparlanmaya başladıklarını kaydetti. Ligin devre arasında yapmaları gereken ne varsa bildiklerini ve bunları hayata geçireceklerini vurgulayan Yanal, özellikle genç oyuncuların gelişimi için bazı çalışmalar yapacaklarını anlattı. Camialarının ağırlığını karşılayacak bir takım haline gelmek için çaba göstereceklerini bildirdi. Trabzonspor'un Süper Lig'i üçüncü sırada bile tamamlasa mutlu olmayacağını dile getiren Yanal, taraftarların istediği, inanacağı ve peşinde koşacağı bir takım kurmanın kolay olmadığını ifade etti. Bazı dinamiklerin ve taşların yerine oturması için  zamana ve büyük çaba sarf edilmesine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Yetenekli Hakemlerin Önü Açılmalı

Adanaspor karşısında rakibin on kişi kalmasından sonra onaylamadığı ve eleştirdiği hatta sıkıldığı anlar yaşandığını hatırlatan Trabzonspor teknik direktörü, gelecek dönemi rahatça planlayabilmek için mutlaka ama mutlaka galibiyete ihtiyaç duyduklarını ve bunu başardıklarını bildirdi. Tüm oyuncularının bu bilince sahip olduğunu ifade eden tecrübeli hoca, ancak takım içerisindeki arkadaşlığı saha içerisinde uyumlu bir oyuna dönüştürmede bazı sıkıntılar çekildiğini söyledi. Ersun Yanal, bir basın mensubunun hakem hatalarıyla ilgili sorusu üzerine de bazı değerlendirmeler yaptı. Hakemler arasında üstün yetenekleri olanların önünün açılması gerektiğini savunan Yanal, kendi takımının da hakemlerle ilgili ciddi problemler yaşadığı bilgisini verdi. Trabzonspor'un son dönemine bakıldığında 2011 yılı sonrasına tartışmalı hakem kararlarına şahit olduklarını anlatan Yanal, yine de tüm bunlara rağmen hakem kararlarını tartışmak istemediğini kaydetti.

Kaptan Onur Kıvrak'tan Taraftara Sitem

Öte yandan Adanaspor maçının bitiminde taraftarların çağrısıyla tribünlere koşan bordo-mavili takımın kaptanı Onur Kıvrak ise kendilerine küfretmeyen, her şartta takımlarına destek verenler için sahaya çıktıklarını anlattı. Taraftarlara, küfür edilmedik yerlerinin kalmadığını, bu puan durumunun kendilerini de üzdüğünü ve evde ailelerinin suratına dahi bakamayacak duruma geldiklerini söyledi. Bunun üzerine taraftarlar takımı alkışladı.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.