Son Dakika Haber

Trabzonspor Burak Yılmaz İçin Tarih Verdi

Burak Yılmaz transferiyle gündemde olan Trabzonspor, kesin tarih verdi. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, “Transferin sonuçlanması büyük ihtimalle 2 Ağustos şenliklerine yetişecek” dedi.

Tarih yazabilmek için kenetlenmeleri gerektiğine değinen Trabzonspor başkanı Usta, transferlere dair ise “İstediğimiz oyuncuları transfer etmeye çalışıyoruz. 2-3 gün içerisinde hep birlikte mutlu olacağız. Bu sezon güzel bir Trabzonspor izleyeceğiz” diye konuştu.

İstanbul Sütlüce sahilde Trabzonspor’lu taraftar grubu Gurbetçi Gençler tarafından organize edilen 50’inci yıl etkinliklerine Başkan Muharrem Usta da katıldı. Başkan Usta, bordo mavili takıma gönül vermiş olan taraftarlardan büyük bir ilgi gördü. Dünyanın neresine gidersek gidelim büyük ilgi görüyoruz diyen Muharrem Usta, “Hepimizin yeni başarılara ihtiyacı var” şeklinde konuştu. Yeni başarılar elde etmek ve şampiyonluk kazanmak için gayretle koşturduklarını kaydeden Usta, “Beraber büyük başarılara imza atacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Muharrem Usta’nın konuşması esnasında bordo mavili taraftarlar araya girerek milli oyuncu Burak Yılmaz’ın transferini istediklerine dair tezahürat yaptı. Trabzonspor’un iz bırakan kişiler unutmadığına dikkat çeken Başkan, “Sabırsızsınız biliyorum. Geç oldu, diyorsunuz. Herkes transferde hangi aşamada olduğumuzu merak ediyor. Sizler gibi benimde Trabzonspor’da görmek istediğim birçok oyuncu var. Belki biraz gecikti ama 2 Ağustos’a hala vakit var. Heyecanınızı görebiliyorum. Ne istediğinizin farkındayım. İhtiyaçlarımızı biliyoruz. Bu işin sona ermesi inşallah Trabzon’daki 2 Ağustos şenliklerine yetişecek. Trabzon’da yapılacak olan 50’inci yıl kutlamalarımıza sizin de bizim de görmek istediğimiz futbolcuların transferlerini yetiştirmeye çalışıyoruz. 2-3 gün içerisinde hep birlikte mutlu olacağız. Bu sezon güzel bir Trabzon izleyeceğiz. Hepimizi mutlu edecek, hepimizi heyecanlandıracak, hepimizin arkasından koşacağı takımı sizlere izletebilmek için çalışmalar içerisindeyiz” dedi.

Trabzonspor’un çok değerli şampiyonluklar elde ettiğini söyleyen Usta, “Bundan sonra da şampiyonluklar alacağız. Biz aslında yakın bir zamanda şampiyonluk yaşadık. Yeniden şampiyon olmaya ihtiyacımız var. Ancak Trabzonspor tarihindeki en önemli şampiyonluk 2010-2011 sezonunda yaşanan şampiyonluktur. Ancak şunu yapmayacağız. 7’inci şampiyonluğumuz olan 2010-2011 yılı şampiyonluğuna saplanmayacağız. Şampiyonluklar elde etmek için yola devam ediyoruz. Bu sene muhteşem bir Trabzonspor’u hep birlikte görmek üzereyiz” ifadelerinde bulundu.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.