Son Dakika Haber

Trabzon Akyazı Stadı 18 Aralık'ta Açılıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) yaptırdığı Trabzon Akyazı Stadı ve Spor Kompeksi'nde sona yaklaşıldı. Türkiye'nin deniz yüzeyi doldurularak inşa edilen ilk stadyumu özelliğine sahip olan tesisin 18 Aralık 2016 tarihinde açılması planlanıyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan, Trabzon İl Valisi Yücel Yavuz, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta stadı gezerek incelemelerde bulundu.

Ziyaret sırasında gazetecilere açıklama yapan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, stadın 18 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad es-Sani'nin katılacağı bir törenle açılacak. Spor kompleksinin başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere bakanlar ve bürokratların takip ve destekleriyle açılışa hazır hale getirildiğini belirten Vali Yavuz, Türkiye ve Türk sporu için muhteşem bir tesis yapıldığına söyledi. Emeği geçen herkese teşekkür eden Yavuz, açılış merasimine tüm Trabzonluları davet etti. Hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren Vali Yücel Yavuz, açılışa törenine yoğun katılım beklediklerini bildirdi. TOKİ Başkanı Ergün Turan ise Akyazı Stadı'nın Türk spor camiası için çok önemli bir tesis olacağını anlattı. Türk mühendisliği açısından da gurur verici bir esere imza attıklarını vurgulayan Turan, Karadeniz'e gelen sporseverin gezmekten zevk alacağı bir yer yaptıklarını belirtti.

Dünyaya Örnek Olacak Bir Tesis

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da ülke genelinde yapılan ve yapımı devam eden statlar ile büyük bir başarıya imza atıldığını dile getirdi. Yapılan statların yönetimsel açıdan dünyaya örnek bir çalışma teşkil ettiğini ifade eden Baykan, stadın deniz üzerine yapılan dünyada ender tesislerden biri olduğunu anlattı. Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta ise Trabzon'da bu eserin kazandırılması için yıllardır büyük emekler sarf edildiğini söyledi. Bu emeklerin, kulüplerinin 50 yılına ışık tutacağını belirten Usta, bu tesiste nice şampiyonluklar yaşayacaklarını aktardı.

 

Stat Tamam, Artık Şampiyonluk Boynumuzun Borcu

Muharrem Usta, Türkiye'de muhteşem statların ortaya çıkarılması konusunda büyük bir seferberlik olduğunu hatırlatarak, bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a özel bir teşekkür borçları olduğunu kaydetti. Olağanüstü desteği ve takibi ile şehirlerinin ve kulüplerinin böylesine muazzam bir tesise kavuştuğunu anlattı. Muharrem Usta, çok güzel bir stada kavuştuklarını, artık bundan sonra bu tesiste başarılı sonuçlar alıp şampiyonluk kupasını kaldırmaları için görevin kendilerine düştüğünü sözlerine ekledi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.