Son Dakika Haber

Tolga yabana atılmasın

    Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, yeni sezon hakkında basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Son dönemlerde takım içinde yenilikler yapacağının altını çizen tecrübeli teknik adam Şenol Güneş, yapılacak transferler hakkında da açıklamalarda bulundu. Takım için en iyi transferin mevcut kadro korunarak yapılması gerektiğini söyleyen Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş açıklamalarının devamında basında çıkan kaleci eleştirilerine de cevap verdi. Şenol Güneş açıklamalarında takım için ne faydalı ve gerekli ise onun yapılması gerektiğini ve kaleci Tolga Zengin ile takımda hiçbir problemin olmadığını söyledi. Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin’in Beşiktaş için gerekli olduğunu ve sosyal medyada yer alan eleştirilerin gereksiz olduğunu söyledi. Açıklamalarının devamında ise sözlerinde şu ifadeleri kullandı: "Benim Yabancı kaleciye karşı niye ön yargım olsun? Sanki elimde Neuer ya da Muslera vardı da ben oynatmadım mı? Bununla birlikte kaldı ki Tolga da zaten Muslera kadar iyi.” Bu açıklamalarıyla sezon başından beri yabancı kalecileri oynatmadığı için eleştirilen Şenol Güneş eleştirilere cevap vermiş oldu.
    Takımda veya yönetimde hiç kimse ile bir probleminin olmadığını da sözlerine ekleyen tecrübeli teknik adam Şenol Güneş, açıklamalarına devam etti.
   "Röportajları genel olarak sevmem ve zaten vermiyorum, tesislerde bu yüzden basın toplantısı yapmıyorum, çünkü ben genel olarak sözlerimin nereye gideceğini çok iyi biliyorum. Benim söylediklerim her zaman çarpıtılıyor, sinirleniyorum. Bu kulübün, Beşiktaş’ımızın bir işleyişi var. Sorabilirsiniz, Hoca ne yapar? Teknik olarak takıma mevkileri söyler. Ben de zaten takım içinde yapmam gerekeni yaparak onu söyledim, bu yaptığımda ne var? Doğruya doğru, söyleyin. Kim haklı? İstikrar adına Gomez, Sosa, Töre ve İsmail'in takımdan gitmesini istemedim. Takımı bozmak, tekrardan takım kurmak kolay mı? Siz oturmuş takımı boz, sonra, sil baştan yapmaya çalış. Bir takım iyi ise bozulması doğru olur mu tabiki asla! Bozulursa bu takımın hali ne olacak? Her şey sil baştan ve ardından da sinerji kaybı olur. 'Bizim gittiğimiz yol takım için doğru değil' dediğimizde 'Sen başkana karşı gibi gözüküyorsun, diyorlar. Al başına şimdi belayı. Ya yeni gelenler takıma istenildiği gibi bir katkı sağlamazsa? Belki daha iyi olabilir, onu şimdi bilemem ama doğru olan başarılı takımı daha başarılar ile doğru takviye etmektir. Bunu kimseye anlatamadım, anlatmakta benim için o kadar zor ki! Ne olursa olsun ben her zaman takımın için doğruları söylemek zorundayım.” Takım için her zaman en iyisinin gerekli olduğunu belirten tecrübeli teknik adam Şenol Güneş açıklamalarında Başkan Fikret Orman ile aralarındaki ilişkiden de bahsetti. Başkan Fikret Orman ile her şeyin mükemmel gittiğini ve takımda yapılacak transferlerin UEFA’nın kuralları ile yapıldığını sözlerine ekledi. Sözlerinin sonunda Beşiktaş taraftarının takım için gerçekten ayrılmaz bir parça olduğundan ve hayatında böyle bir hisli, mütevazı ve coşkulu taraftar grubu görmediğini de sözlerine ekledi.

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.