Son Dakika Haber

Talisca Son Kararını Açıkladı!

Şampiyonluğa her gün bir adım daha yaklaşan Beşiktaş’ta Talisca, Kasımpaşa maçı sonrasında açıklamalar yapmıştı. Açıklamalar merak edilse de, ilk olarak yayınlanmamıştı. Talisca, Kasımpaşa maçı sonrasında, önümüzdeki sezonla ilgili açıklamalarda bulundu. Peki önümüzdeki sezon Talisca gidecek mi, yoksa kalacak mı?

‘’Burada Kalmak İstiyorum’’

Lig şampiyonluğuna odaklandığını söyleyen başarılı futbolcu, Beşiktaş’ta kalmak istediğini belirtti. Talisca, şu açıklamaları yaptı: ‘’Beşiktaş’ta kalmak istiyorum. Elimden gelen mücadeleyi fazlasıyla verdim, bundan sonra da vereceğim. Ben ne kadar kalmak istesem de, son sözü takımım söyleyecek. Şuan bunları pek düşünmemek gerek. Önümüzde bir şampiyonluk şansı var. Şampiyonluğa odaklanmış durumdayım.’’

Oldukça Başarılı İstatistik

Kasımpaşa maçında da gollerine devam eden Talisca, bu sezon üstün bir başarı yakaladı. 23 yaşındaki genç oyuncu, bu sezon 11’i ligde olmak üzere toplamda 15 gol yakalamayı başardı. Bunun yanı sıra 6 asisti bulunan başarılı genç yıldız, kariyerine Beşiktaş’ta devam etmek istiyor. Benfica formasıyla bir hayli sıkıntı yaşadığını söyleyen Talisca, Beşiktaş’ta mutluyum dedi.

‘’Beşiktaş’ta Mutluyum’’

Sezon başlamadan önce Benfica’dan 1+1 olarak kiralanan Talisca’ya, 25 milyon Euro satın alma bedeli konulmuştu. Buna rağmen takımda kalmak istediğini söyleyen genç oyuncu, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın kararını bekliyor. Talisca, takımdaki yeri hakkında da şu açıklamaları yaptı: ‘’Benfica forması giyerken çok sıkıntı yaşamıştım. Şuan Beşiktaş’ta hiçbir sorunum yok ve çok mutluyum. Başka bir şey düşünmüyorum. Sadece lig şampiyonluğunu düşünüyorum ve kendimi odaklıyorum. Sezon sonunda kupamızı aldıktan sonra, Fikret Orman ile benim durumumu görüşeceğiz. Ben Beşiktaş’ta çok mutluyum ve burada kalmak istiyorum. Elimden geleni de yapmaya hazırım. Ben ne kadar kalmak istesem de, yine son sözü Başkan söyleyecek.’’

Beşiktaş’ın lig şampiyonluğundan sonra Talisca ve Fikret Orman bu konu hakkında bir görüşme gerçekleştirecek. Görüşmeden sonra da Talisca’nın durumu netlik kazanacak. Önümüzdeki haftalarda kesin görüşme yapılacak ve kesin sonuca ulaşılacak.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.