Son Dakika Haber

Takımı Kaptan Selçuk İnan Motive Ediyor

Galatasaray’ın Beşiktaş ile karşı karşıya geleceği dev derbide Galatasaray’ın kaptanı Selçuk İnan gerek tecrübesiyle gerekse de bilgisiyle takımın en önemli kozlarından bir tanesi haline geldi.

Galatasaray takımında yeni başlayan sezona biraz kötü giren ve performansı bakımından bütün okları kendisinin üstüne çeken başarılı futbolcuya bu maçta güven tam. Lig başladığı andan itibaren performansını bir türlü yeterli düzeye çıkaramayan ve gerek taraftardan gerekse de teknik adamdan tam not alamayan Selçuk İnan bugünkü maçta en büyük koz olarak ortaya konulmuştur. Çünkü tecrübesinden dolayı ve bu derbideki en yetenekli ve tecrübeli futbolcular arasında olduğu için tüm takımın gözü teknik adamdan sonra Selçuk İnan’da olacak.

Gerek motive ediş tarzı ile gerekse de oyun kuruculuğundan dolayı teknik adamın bu maçta gözdesi haline gelen başarılı futbolcu bu maçta en önemli kişi. Ligin başlamasının ardından dört haftanın geride kalması ve futbolcunun başarısının daha istenilen düzeye gelmemesi herkesin kafasını karıştırmaktadır. Fakat Selçuk İnan’a göre bu maçta çok daha iyi oynayarak ve kendisinden beklenilen performansın daha da üstünde bir başarı göstererek herkesin gönlündeki yere tekrar oturmayı düşünüyor. Gerek Avrupa maçlarında gerekse de lig maçlarında başarılı olarak adlandırılan isim geçtiğimiz sezonda adeta fırtına gibi esmişti. Bu sezon da başlangıcı bu maç ile yapmak isteyen Selçuk İnan’a güven tam gibi duruyor.

Jan Olde Riekerink

Galatasaray’ın teknik adamı Jan Olde Riekerink, liderlik tecrübesine ve normal maç tecrübesine çok fazla güvendiği Selçuk İnan ile yakından ilgileniyor. Bu hafta içerisinde yapılan idmanlardan sonra Selçuk, takım arkadaşları ile sürekli iletişim haline girerek onları bu mücadeleye psikolojik olarak hazırlayarak motive olmasındaki en büyük kişi oldu. Yapmış olduğu açıklamalarda ise başarılı futbolcu Beşiktaş - Galatasaray derbisine yüzde yüz hazır olduğunu ve bu maçta çok daha iyi oynayacağını belirtmekten de geri kalmadı. Bundan dolayı da maçta neredeyse bütün gözlerin üzerine döneceği Selçuk İnan dört hafta ardından kendisinden istenilen performansı haliyle yerine getirecek gibi duruyor. Beşiktaş maçında da bundan dolayı Galatasaray’ın en büyük kozu haline geldi

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.