Son Dakika Haber

Süpriz transfer isteği Benfica'dan

Başkana İhtiyacımız Var

Benfica Asbaşkanı Rui Cunha Talisca’nın Beşiktaş’a kiralanması konusunda Beşiktaş başkanı Fikret Orman’ın kendilerini inanılmaz derecede zorladıklarını belirten Cunha. ‘Yıllardır Porto ile rekabet halindeyiz. Böyle başkan bizde olsa ezeli rekabette Porto’nun önüne geçeriz’ sözlerini dile getirdi. Transfer sihirbazı olarak anılan Fikret Orman’a bu sefer Benfica kancayı taktı. 2012 Yıldırım Demirören’den sonra 1 numaralı koltuğa geçen Başkan Fikret Orman yıldız oyuncuları düşük fiyatlara takımına katmayı başardı. Mario Gomez, Jose Sosa, ezeli rakiplerinden Gökhan Gönül’ü ve rötarlı bir şekilde Caner Erkin’i, Brezilyanın parlayan yıldızı Talisca’yı 2 sezonluğuna kiralayan, Porto’nun dünyaca ünlü golcüsünü Aboubakar’ı satın alma opsiyonu ile takıma kazandırdı.

O gelsin

Portekiz’de bir Tv kanalına katılan Cunha, transfer çalışmalarını bizzat yürüten Fikret Orman’a hayran kaldıklarını ve transfer sürecinde bizleri çok zorladıklarını ifade etti. Oldukça pazarlıkçı bir başkan olduğunu söyleyen Cuhna devamında Talisca’yı bizden 2 yıllığına düşük bir bedel karşılığında kiralamayı başardılar. Yıllardır Porto ile mücadelede halindeyiz. Böyle bir başkanımız olursa Porto’yu sollar geçeriz ifadeleri biraz şaşkınlık yarattıktan sonra devamında: ‘Eğer Beşiktaş’tan ayrılırsa gelsin. Luis Filipe Vieira’nın yerine onu Benfica’da düşünebiliriz diyerek Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın özelliği esprili bir şekilde dile getirdi. Talisca için 2 yıllık kiralama bedeli karşılığında Benfica’ya 2 milyon ödeyecek Beşiktaş.

Birçok İngiltere Premier Lig ekibimin de takibinde olduğu iddia edilen Brezilyalı orta saha oyuncusu Talisca Beşiktaş’tan sezon başına 1.5 milyon Euro para alacak. En büyük sürprizi Şampiyonlar liginde Benfica karşısında 1-0 geri düşmesine rağmen 90. Dakikada serbest vuruştan attığı müthiş golle takımına 1 puan kazandıran Talisca’da Beşiktaş taraftarının gözbebeği. Taraftarların Talisca’nın alınması için banka hesabı oluşturdukları ve para yatıranların banknotları sosyal hesaplarda paylaştıkları sıkça görülmektedir.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.