Son Dakika Haber

Sporcuların Oscar Gecesi Hollywood’u Aratmayacak

Dizi ve sinema ödüllerinde görmeye alışkın olduğumuz kırmızı halı pozlarını bu kez sporcular verecek. Sporun Oscar’ı olarak anılan Monaco Spor Ödülleri  25 – 26 Ekim 2016 tarihinde Hotel de Paris’te gerçekleştirilecek görkemli bir törenle sahiplerini bulacak. Yapılacak olan törenin ayrıntıları belli olsa da adaylar şimdilik bilinmiyor.

Monako Prensliği ilgi uyandıran cazibesi ile uzun yıllar uluslar arası düzeyde yapılan birçok spor, sanat ve kültür etkinliklerine mekan olmuştur.  Dünya çapında ün kazanmış Formula 1 Grand Prix, Açık Tenis Turnuvaları, Monako Yelkenli Yarışları, Boks Şampiyonası, Monte Carlo Rallisi, Golf Turnuvası bunlardan sadece birkaçıdır. Bunun en büyük nedeni Monaco kraliyet ailesinin de spora özel bir ilgi duyarak bu tür aktiviteleri desteklemesidir. Monaco Prensi II. Albert’ın kendisi ciddi bir spor tutkunu olarak olimpiyatlara beş kez katılmıştır. Prenses Charlene, ulusla arası yapılan müsabakalarda yüzme şampiyonu olmuştur.  Çocukları da kendileri gibi sporla uğraşan Prens ve Prenses, çevrelerine ilham vererek olumlu birer örnek oluşturmuşlardır.

Ünlü Yıldız Lorena Baricalla Üstlenmiş

Düzenlenen gecenin sunuculuğunu ünlü yıldız Lorena Baricalla üstlenmiş olup program beş ayrı dilde tüm dünyada yayınlanacaktır. Birçok dalda ödül takdim edilecektir. Örneğin; spor dünyasında hala etkin olsun ya da olmasın, kendi zamanı içinde yaptıklarıyla hayranlık uyandırmış kişilere “Dünya Spor Efsaneleri Ödülü” verilecektir. Sporun etik değerlerini gerek ilgilendiği spor dalında gerek özel yaşamında uygulayan örnek sporcular arasından seçilen kişilere “En İyi Sportif Değerler” ödülleri dağıtılacaktır. Buna ek olarak yaşamı sırasında efsane olmuş ve günümüzde aramızdan ayrılmış olsa da kendisinden sonra gelen sporculara ve sporseverlere ışık olan şahsiyetler de anılarak onur ödülüne layık görüleceklerdir. Ödüllere aday gösterilecek olan kişiler spor, kültür ve medya dünyasının ileri gelen isimlerinden oluşan uluslar arası bir jüri tarafından seçilecektir.

25 – 26 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşecek olan gecede Amerikan sinemasının yıldızları, spor dünyasının büyük şampiyonları VIP katılımla yerlerini alacaklar. Oscar törenlerinde olduğu gibi kırmızı halı geçişinin önemli yer tutacağı Spor Oscarları, moda ve ihtişamı sporla buluşturan ilgi uyandıracak geleneksel bir gece halini alacak.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.