Son Dakika Haber

Son Dakika ! Süper Lig'de İki Ayrılık Birden

Spor Toto Ligi’nde Çaykur Rizespor, şok bir şekilde iki oyuncuyla anlaşmasını sonlandırdı. Çaykur Rizespor ani bir kararla, Mehmet Akyüz ve Ahmet İlhan Özek ile anlaşmayı feshetti. Kulüp açıklamasına göre oyuncular ve takım, karşılıklı anlaşma sağlayarak, ortadaki anlaşmayı sonlandırdılar.

Çaykur Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Saffet Mete, AA muhabirlerine olayla alakalı açıklamalarda bulundu. Açıklamalara göre bu anlaşmayı sonlandırma durumu, teknik direktör Hikmet Karaman’ın kontrolünde gerçekleşti. Edinilen bilgilere göre Hikmet Karaman, iki oyuncuyu Gençlerbirliği maçı öncesinde kadro dışı bıraktı. Daha sonra da oyuncuların takımda düşünülmediği aktarıldı. Bu bilgiden sonra da Çaykur Rizespor ve oyuncular karşılıklı olarak anlaşmayı feshetti.  Saffet Mete, olayla alakalı şu ifadeleri kullandı: ‘’Yönetim kurulumuz, bu konuyla alakalı bazı görüşmeler yaptı. Görüşmelerin sonunda da Ahmet İlhan Özek ve Mehmet Akyüz ile görüşülerek, anlaşma karşılıklı olarah feshedildi. İki oyuncumuz da gerçekten güzel performanslar yakaladılar ve ellerinden gelen mücadeleyi verdiler. Her takımda ayrılıklar meydana gelebilir. Bunun önüne geçilemez. Her iki oyuncumuza da, gösterdikleri başarıdan dolayı teşekkür ediyoruz. Umarız, spor hayatlarında daha iyi yerlere gelirler.’’

Oyuncular Nasıl Performans Sergilemişti?

Ahmet İlhan Özek, Çaykur Rizespor formasıyla 18 maçta görev aldı. Bu süreçte de oyuncu, takımına 1 gol ve 2 asistlik katkı sağladı. Performansını yakalama aşamasındayken, sözleşme karşılıklı olarak sonlandırıldı. Mehmet Akyüz ise, takımına pek fazla katkıda bulunamadı. Mehmet Akyüz, Çaykur Rizespor formasıyla 15 maça çıktı. Maçların hiçbirisinde gol ve asist katkısı sağlayamadı. Bu yüzden de Gençlerbirliği kadrosundan ilk çıkarılan isim Mehmet Akyüz olmuştu.

Ahmet İlhan Özek Sosyal Medyadan Paylaşım Yaptı

Ahmet İlhan Özek, takımdan ayrılmak zorunda olduğunu vurgulayarak kısa bir açıklama yaptı. Takımdan ayrıldığını açıklayan Özek, kendilerini destekleyen tüm taraftarlara da sevgi ve teşekkürlerini iletti. Mehmet Akyüz ise herhangi bir açıklamada bulunmadı. Önümüzdeki günlerde genç oyuncu, mutlaka bir açıklama yapacaktır.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.