Son Dakika Haber

Serdar Taşçı’ya Trabzonspor markajı


Ligde yaptığı kötü başlangıç sonrasında yeni oyuncular almaya yönelen ve elindeki oyunculara alternatifler türetmeye çalışan Trabzonspor Serdar Taşçı’yı bu alternatifler arasına alarak izlemeye geçti.
Hedef nokta atışı transferler
Ligde bulunduğu konumdan an itibari ile memnun olmayan camia buna karşın transfer yapma konusunda ısrarcı bir tutum sergiliyor. Taraftarlarının her maça mutlak galibiyet istemi ile çıkması ve maç sonucunda genel olarak üzgün bir şekilde sahadan ayrılması sonucunda sorunu oyuncuların isteksiz bir şekilde maça çıkmasında bulan Trabzonspor transfer harekâtı başlattı. Takımda oyuncular arasında kopukluk olması ve maç içerisinde anlaşmazlıklar oluşması nedeniyle bir türlü güzel bir oyun sergileyemeyen Trabzonspor, gerekli yerlere oyuncu takviyesi yaparak oyun sisteminde gerekli düzeltmelere gitmek istiyor. Genellikle yerli oyunculara yönelen ve yerli oyuncuların takıma daha katkılı olacağını düşüne Ersun Yanal gözüne Serdar Taşçı’yı kestirdi. 
Geçen sezon Bayern Münih tarafından kiralanan ve bu sezon kariyerine Spartak Moskova’da devam eden Serdar Taşçı Ersun Yanal’ın dikkatini çekmesi üzerine Trabzonsporlu izleyiciler tarafından markaj altına alındı. Geçmişine bakıldığında birçok dönem sakatlık problemi yaşamış olması nedeni ile oyuncunun geleceği konusunda incelemeler ayrıntılı olarak yapılıyor. Profesyonel futbol kariyerine Spartak Moskova takımında devam ettiren oyuncunun sezon sonuna kadar gerçekleştireceği maçlar dikkatle izlenerek oyuncunun transferinin gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği belirlenecek. 
Ara dönemde takıma takviye şart
Trabzonspor’un takımda bulunan oyuncular ile birlikte şuana kadar beklenileni vermemesi üzerine ara dönemde yeni oyuncuları takıma katması planlanıyor. Kısa bir süre içerisinde yeni stadına kavuşacak olan Trabzonspor bu stattaki maçlarında özellikle taraftarlarına ve yeni stadına layık bir şekilde gerçekleştirmek istiyor. Yeni stadına kavuşması sonrasında taraftarlarının da maçlara daha ilgili olacağı ve stadı dolduracağı düşünülen camiada gelecek maçların takım adına oldukça önemli maçlar olduğuna dikkat çekiliyor. Takım içerisinde olan kopukluk nedeni ile sahada gerçek performansın gösterilememesi, yeni oyuncuların takıma gelmesi gerektiğinin de göstergesi durumunda. Ersun Yanal’ın belirlediği ve aklına yatan futbolcuların alınması sonrasında Trabzonspor’un yeni oyuncuları, yeni kadrosu ve yeni stadında güzel bir futbol ortaya koyacağına şüphe duyulmuyor. 

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.