Son Dakika Haber

Şenol Güneş'ten Şampiyonluk Açıklaması

Beşiktaş, ligin 28.haftasında Adanaspor’u konuk etti. Başakşehir’in puan kaybetmesinden sonra önemli bir mücadeleye çıkan Beşiktaş, maçı değerlendirmeyi başardı ve maçı 3-2 kazandı. Bu galibiyetle Beşiktaş – Başakşehir arasındaki puan farkı da 7’ye yükseldi. Beşiktaş, bu maçla da büyük bir avantaj yakalamış oldu.

Maçtan sonra merak edilen isimlerden birisi de Şenol Güneş oldu. Galibiyetten ve yüksek avantajdan sonra başarılı teknik adamın açıklamaları merak ediliyordu. Maçtan hemen sonra muhabirlere kısa bir röportaj veren Şenol Güneş, çok mutlu olduğunu söyledi ve anlamlı açıklamalarda bulundu.

‘’5 puan, 7 puan önemli değil.’’

Maçtan hemen sonra açıklamalarda bulunan Şenol Güneş, maç ve lig hakkında şu ifadeleri kullandı: ‘’Karşımızda tekniğiyle iyi bir takım vardı. Fakat Adanaspor biraz dirençsiz. Bugün bize karşı oynadığı oyun, beni şaşırttı. Çünkü lige baktığımızda Adanaspor’un son sırada olduğunu görüyoruz. Son sıradaki bir takımın da böyle dirençli oynaması bizi şaşırttı. Adanaspor’u da ayrıca tebrik ediyorum. Hem az pozisyonda iki gol yedik, hem de yakaladığımız fazla pozisyonlarda az gol attık. Kısacası rakibimize gerçekten oynama şansı verdik. İyi oynayamazsan, kazanamazsın. İlk golümüzü Aboubakar kaydetti. Golden sonra maç sırasında etkisiz olduğu için de onu oyundan çıkardım. Bu zamana kadar çok zor dönemlerden geçtik. Direncimizi ve şampiyonluk inancımızı da asla kaybetmedik. Bugün oluşan motivasyonumuz ve moralimiz, diğer maçlara göre biraz daha azdı ama yine de kazanmayı başardık. Eksilerimiz olabilir. Önemli olan, bunlara takılmadan seviyesi düşük oyunlar sergilememektir. Aradaki puan farkı önemli değil. 5 olur, 7 olur bunlara takılmamak gerekiyor. Puan farkı ne kadar fazla olursa olsun tüm mücadelemizi yine de göstermeyiz. Şimdi moralli bir şekilde de Başakşehir mücadelesine hazırlanacağız.’’

Maçtan sonra bu açıklamaları yapan Şenol Güneş, moralin ve motivasyonun da biraz düşük olduğunu belirtmeden geçemedi. Şenol Güneş’e göre puan farkı önemli değil. Takım, sadece önlerindeki maçlara en iyi hazırlanmayı hedeflemiş. Önümüzdeki günlerde Başakşehir – Beşiktaş mücadelesinin nasıl sonuçlanacağını da göreceğiz.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.