Son Dakika Haber

Şenol Güneş'den Lyon Hakkında İddialı Açıklamalar

UEFA Avrupa Ligi’nde Lyon deplasmanına çıkacak olan Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş ve Gökhan Gönül önemli bir basın toplantısı düzenlediler. Quaresma ve Aboubakar’ın yokluğunun da altını çizen ikili, oldukça iddialı açıklamalar yaptı.

Gökhan Gönül, önlerinde Lyon deplasmanının olduğunu belirterek şu açıklamalara yer verdi:

‘’Kazanmak İçin Çıkıyoruz’’

‘’Yarıştığımız her kulvar için, sonuna kadar mücadele etmeliyiz ve her şey için mücadele etmeliyiz. Her maçı kazanacakmış gibi çıkıyoruz ve çıkmak zorundayız. Lyon, gerçekten hücum alanında çok kuvvetli bir takım. Bu tür takımların genellikle boşlukları olabilir. Bu boşluklardan mutlaka yararlanmalıyız. Çok takım seyrettik. Güçlü olan ama mağlup şekilde sahadan ayrılan takımlardı. Güzel bir maç için asıl önemli olan takım halinde oynayabilmek. Ben inanıyorum ki, yarın tam bir takım ruhuyla sahaya çıkıp elimizden geleni yapacağız.’’

Gökhan Gönül’ün açıklamalarından sonra tecrübeli teknik adam Şenol Güneş de önlerindeki maçlar hakkında yorumlarda bulundu. Başarılı teknik adamın sözleri şu şekildeydi:

‘’Önümüze Bakmalıyız’’

‘’Takım olarak oynamak gerçekten çok önemli. Şampiyonlar Ligi kulvarında mücadele etmiş takımlarla karşılaşacağız. Lyon da gerçekten çok güçlü hücuma sahip olan bir takım. Bu durum karşısında da bir şah eser yaratmak niyetindeyiz. Elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Geçmiş maçları asla göz önünde bulundurmaya gerek yok. O maçlar artık geride kaldı. Biz, önümüzdeki maçlarla ilgilenmeliyiz. Son dönemlerde birkaç eksiğimiz oldu ama bunlara da takılmamamız gerekiyor. Özellikle Aboubakar ve Quaresma, bizim için gerçekten önemli eksikler. Eksiklerimize rağmen en iyi kadroyu oluşturacağız. Kısıtlı kadromuz içerisinde de en iyi mücadeleyi vereceğiz. Kadromuzun yapısını ve sistemini şuan açıklamak doğru olmaz.

‘’Yaş Değil Tecrübe Önemli’’

‘’Oyunculara kesinlikle genç ve yaşlı durumuna göre muamele etmemeliyiz. Kaleci Buffon kaç yaşına geldi mesela. Hala da işinin hakkını veriyor. Futbolda asıl önemli olan ruhtur. Takım oyunuyla ruh bütünleşirse gence yaşlıya bakmaya gerek kalmaz. Kimi yaşlı oyuncular, daha fazla tecrübeye sahiptir. Bu nedenle daha verimli bir maç yaratabilirler. Önümüzdeki maçın, dostluk içinde geçmesini umut ediyorum. Eksiklere takılmadan elimizden geleni yapacağız.’’

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.