Son Dakika Haber

Şenol Güneş Ve Mourinho Karşı Karşıya Geldi

Şampiyonluk yarışında iddiasını koruyan Beşiktaş, Manchester United’in de peşinde olduğu Merih Demiral ile transfer görüşmelerine başlamak için hamle yapacak. Fenerbahçe takımından Alcanenense’ye ordan da Sporting Lizbon’da forma giyen yıldız, iki takımın da gözdesi durumunda. Manchester United, şuan için sadece oyuncunun şartlarını sordu. Beşiktaş ise, hem şartlarla hem de oyuncuyla oldukça yakından ilgileniyor.

En son Sporting Lizbon takımına transfer olan genç yetenek, U19 Milli takım forması giyiyor. Sporting Lizbon kariyerine ise Sporting Lizbon’un B takımında devam ediyor. 1.92 boyuyla ve dayanıklı fiziğiyle dikkat çeken oyuncuya, ilk hamleyi Manchester United yaptı. Scout ekibi’nin genç yıldızın transferi için şartları öğrenmek istediği belirtildi.

Beşiktaş Çok Yakından Takip Ediyor

Beşiktaş’ta Şenol Güneş’in oyuncuyu çok yakından takibe aldığının altı çizildi. Beşiktaş Scout ekibi, oyuncu hakkında rapor tutmak için de bugün Portekiz’e gitti. Portekiz’de oynanacak karşılaşmada U19 Milli takımımız ve Polonya karşı karşıya geliyor. Portekiz’e gönderilen Scout ekibi, Merih Demiral’ın mücadelesini izleyerek çeşitli raporlar tutacak. Maç bitiminden sonra da hemen geri dönecek olan ekip, tuttuğu raporları da Şenol Güneş’e sunacak.

Şenol Güneş, teknik direktörlük yaptığı tüm takımlarda özellikle genç oyunculara öncelik tanıyor. Aynı zamanda lider konumunda olan Beşiktaş’ın stoper bölgesinde de bir takım eksiklikler var. Bu nedenle biraz zorlanan takım için, Şenol Güneş ve yönetim devreye girdi.

Gelecek sezon için takımını kiralık oyuncularla daha fazla güçlendirmeyi hedefleyen Beşiktaş, Borussia Dortmund’un yıldızı Emre Mor için de transfer hamlelerine başladı. Görüşmeler tüm hızıyla devam ederken, şuan iki oyuncu hakkında da hiçbir kesinlik bilinmiyor. Beşiktaş, hedef olarak belirlediği oyuncuların şartlarını öğrenerek, kendi şartlarını da masaya yatıracak.

Şenol Güneş, Merih Demiral’ı daha önce de takip etmiş. Gelen haberlere göre başarılı teknik adam, Merih Demiral’ı Milli takım’ın U21 kadrosundaki maçlarını da izlemiş ve oyuncuyu o zamandan itibaren yakın takibe almış.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.