Son Dakika Haber

Şenol Güneş: Tur Atlarsak, Türk Futbolu Kazanacak

Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde devam ya da tamam demek için son maçına çıkıyor. Siyah – Beyazlı ekip, grupta hiç bir iddiası kalmayan Ukrayna'nın Dinamo Kiev takımını yenerse bir üst tura çıkacak. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, karşılaşmanın oynanacağı Kiev Olimpiyat Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı. UEFA Şampiyonlar Ligi'nde hem kulübü için hem kendisi için çok önemli bir maça çıkacaklarını belirten Güneş, Her takımın rüyasını Şampiyonlar Ligi'nin süslediğini aktardı. Güneş ancak sebepleri itibarıyla kazanmak için kendilerinin daha çok nedeni olduğunu söyledi. Gruptan çıkma şanslarının büyük olduğuna dikkati çeken Şenol Güneş, rakiplerinin ise tur şansını tümüyle yitirdiğini anlattı. Sadece Beşiktaş'ı değil aynı zamanda Türk takımlarının genel başarı düzeyini etkileyecek çok önemli bir maç yapacaklarını vurgulayan Şenol hoca, kendi kariyeri için de Dinamo Kiev maçını bu yılın en önemli müsabakası olarak gördüğünü dile getirdi.

Biz Daha İstekliyiz

Beşiktaş teknik direktörü Güneş, gruptan çıkmayı tek hedef olarak belirlediklerini kaydetti. İşlerinin kolay olmadığını, çıkma şansları olmasa bile rakiplerinin güçlü bir takım olduğunu bildiklerini anlattı. Dinamo Kiev'in köklü bir kulüp ve büyük bir camia olduğunu hatırlatan Güneş, şu anda liglerinde ikinci olmaları ve gruptan çıkma şanslarını da yitirmelerinin rakiplerini küçümsemelerine sebep olmayacağını aktardı. İyi oyuncuların kaliteli bir mücadele sergileyecekleri bir maç izleneceğini ifade eden Güneş, bu karşılaşmayı kazanıp Türk futbolseverlerle mutluluk yaşatmak istediklerini söyledi. Rakiplerinin de kazanmak için sahaya çıkacağını vurgulayan teknik direktör, kendilerinin daha çok kazanmak istediklerini göstermek zorunda olduklarını bildirdi.

Sakatlığı Süren Oyuncuların Durumu Henüz Belli Değil

Dinamo Kiev karşılaşması öncesinde sakat oyuncu olup olmadığı yönündeki soruları da cevaplandıran Şenol Güneş, Gökhan Gönül ve Oğuzhan Özkayup'un ağrılarının devam ettiğini söyledi. Bu oyuncuların yanı sıra diğer futbolcuların durumunun da yapacakları son idmandan sonra belirleneceği bilgisini veren Beşiktaş teknik direktörü, oyuncularının durumuyla ilgili şu anda net bir şey söyleyemeyeceğini aktardı. Kiev'deki olumsuz hava şartlarının da futbol oynamalarını zorlaştıracağını hatırlatan Güneş ancak yine de hiç bir bahanenin başarının yerini tutamayacağını sözlerine ekledi.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.