Son Dakika Haber

Şenol Güneş: Kazandık Ama İyi Bir Oyun Ortaya Koyamadık

Ziraat Türkiye Kupası'nda elde edilen 2-1'lik Darıca Gençlerbirliği galibiyeti, Beşiktaş'ı memnun etmedi. Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş maçın ardından yaptığı açıklamada, keyifli bir maçın ortaya çıkmadığını söyledi. Maç boyunca oyun kalitesinin düşük olduğunu dile getiren Güneş, ofansif ve defansif anlamda iyi işler yapamadıklarını aktardı. Futbolcularının kapasitelerinin altında oynadığını dile getiren Şenol Güneş, konsantrasyon eksikliği, saha zemini gibi olumsuzluklara rağmen bu bunların bahane olamayacağını kaydetti. İyi bir zeminde daha iyi futbol oynanacağını anlatan Şenol hoca, bu durumun takımını etkilediğini ancak yine de iyi bir oyun ortaya koymak zorunda olduklarını bildirdi.

3 Cephede Savaşmamız Bahane Sayılmaz

Beşiktaş'ın  hem ligde, hem Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde hem de Türkiye Kupası'nda oynadığını vurgulayan teknik direktör Güneş, her maçta sahaya en iyi oyunlarını yansıtmaları gerektiğini belirtti. Darıca Gençlerbirliği karşısında, kadrolarında olup da forma giyemeyen oyuncuları sahaya sürdüklerini anlatan Şenol Güneş, bu isimlerden bazılarının iyi işler çıkardığını ama bazılarının da kötü bir performans ortaya koyduğunu dile getirdi. Tüm oyuncularının sahada en iyi şekilde oymasını istediğini ifade eden Şenol Güneş, zemine veya başka sebeplere bağlı bahanelere sarılmanın doğru olmadığını kaydetti. Her ne şart altında olursa olsun Beşiktaş'ın tüm maçlarda kendisine ve her zaman yanında olan taraftarına yaraşır bir oyun ortaya koymak zorunda olduğunu anlattı.

Darıca Gençlerbirliği: Oyunu Çirkinleştirmedik

Darıca Gençlerbirliği Teknik Direktörü Galip Gündoğdu ise Beşiktaş'ın gücünü bilerek sahaya çıktıklarını ve oyunu çirkinleştirmeden yakalayacakları pozisyonlarla rakiplerini zor duruma düşürmek istediklerini anlattı. Bunu planı bir nebze de olsa başardıklarını vurgulayan Galip Gündoğdu, ancak ikinci yarıda Kerim Frei'in kişisel becerisiyle 2 gol birden yiyerek karşılaşmayı kaybettiklerini bildirdi. Oyuncularının mücadelesinden ve ortaya koydukları futboldan çok memnun olduğunu dile getiren Gündoğdu, kupadaki diğer maçlarında galibiyet ya da beraberlikler almaya çalışacaklarını aktardı. Gündoğdu, kadrolarının geniş olmadığını hatırlatarak, bu sebeple 4 as oyuncusunu oynatmadıklarını söyledi. Takımı bir üst lige çıkarmayı hedeflediklerini belirten Darıca Gençlerbirliği teknik direktörü, ellerinden geldiğince oyuncularını dinlendirmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.