Son Dakika Haber

Şenol Güneş: Benfica Maçında Ya Devam Ya Tamam Diyeceğiz

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşacakları Portekiz ekibi Benfica'yı mağlup ederek tur atlamak istediklerini söyledi. Nevzat Demir Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Güneş, Benfica maçının grupta kritik önem taşıdığını söyledi. Tur şanslarının devam etmesi için mutlaka galip gelmeleri gerektiğini dile getiren Şenol Güneş, bu sebeple maça çok sıkı şekilde hazırlandıklarını aktardı. Taraftarın da desteğiyle Benfica'yı yeneceklerine inandığını bildirdi. Beşiktaş'ın gruptan çıkmasının sadece kendilerine değil, ülke futbolu için de önem taşıdığını dile getirdi. Grupta şu ana kadar yaptıkları 4 maçta ortaya koydukları mücadeleye bakıldığında iyi bir çizgi yakaladıklarının görüldüğünü vurgulayan Güneş, Beşiktaş'ın üretken bir kulüp olduğunu, taraftarları ve yönetimiyle her gün yeni bir değer ortaya koyduğunu bildirdi.

Sakatlıklar Teknik Ekibi Düşündürüyor

Şenol Güneş'in verdiği bilgiye göre Anderson Talisca, Caner Erkin ve Luiz Rhodolfo sakatlıklarının sürmesi sebebiyle Benfica maçında forma giyemeyecek.UEFA listesinde yer al Ömer Şişmanoğlu da sahaya çıkamayacak. Kaleciler dışında elinde 16 futbolcu bulunduğunu dile getiren tecrübeli teknik adam, sadece sakatlığın geçmesinin bir anlam ifade etmediğini, fizik kondusyonun da önemli olduğunu belirtti. Güneş, savunmada ve sol kanatta sakatlıklardan dolayı eksiklikleri bulunduğu için oyun formatında değişiklik yapmak zorunda kaldığını anlattı. Sakatlıkların ve formsuzluğun sezon başından beri büyük sıkıntılara yol açtığını dile getirdi. Yine de bu durumu en az zararla atlatmaya çalıştıklarını bildirdi.

UEFA'nın Bazı Uygulamaları Artık Tartışmaya Açılmalı

Beşiktaş'ın tecrübeli hocası Şenol Güneş, oyuncuların milli takımda oynama şekilleri ve Avrupa kupası karşılaşmalarındaki idman düzeni konusunda ise UEFA uygulamalarını eleştirdi. Yaşadığı sakatlığa rağmen Dusko Tosic'in ülkesinin milli takımında forma giymesinin hatırlatılması üzerine Güneş, oyuncusunun milli takıma gittiğinde düzeldiğini ve hazırlık maçında oynadığını söyledi. Hem milli takım konusunun hem de UEFA'nın bazı kriterlerinin tartışılmaya açılması gerektiğini  vurgulayan Şenol Güneş, UEFA'nın kararları gereği gece antrenman yapamadıklarını bildirdi. Aynı şekilde milli takımda oyuncu söylese bile hazırlık maçında oynamak zorunda olduğunu hatırlatarak  şimdi bunun zararını kendilerinin çektiğini sözlerine ekledi.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.