Son Dakika Haber

Selim Kosif’ten Zeljko Obradovic Hakkında Açıklamalar

Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi olan Selim Kosif, geçtiğimiz sezon başarılı bir dönem geçiren Fenerbahçe Basketbol Kulübü’nün baş antrenörü Zeljko Obradovic hakkında basına olumlu açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe taraftarının büyük bir ilgi ile takip ettiği açıklamalarda Selim Kosif taraftarı mutlu edecek haberi verdi. Yönetim kurulu üyesi Selim Kosif’in Zeljko Obradovic hakkında şu ifadeleri kaydetti: "2-3 sene falan değil. Ben inanıyorum ki, Obradovic burada Fenerbahçe’de 10 sene daha kalacak. Ben bunu ümit ediyorum." 

    Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Selim Kosif açıklamalarının devamında da basında çıkan Zeljko Obradovic’ in takımda kalması için 2-3 senelik anlaşmanın yapıldığı haberine de değindi. Başarılı yönetici Selim Kosif, Zeljko Obradovic gibi bir değerli ismin önemli bir antrenör olduğunu zaten taraftarın saygı ve sevgi gösterdiği bir isim olduğunu şu açıklamalarıyla anlattı: "Obradovic takım için zaten inanılmaz bir antrenör. Herkesin ve taraftarların sevgi ve saygısını gören bir kişidir. Bizim fikrimiz zaten Onunla uzun seneler çalışmayı istemek. Belki 2-3 sene gibi kısa bir zaman değil, çok daha uzun seneler... Bunun için çok yakında da imzalar atılacak. Kendisi de bu konuda hiç bir şüphe duymuyor. Biz de şüphe hiç duymuyoruz. Yakın zamanda basınla gerekli gördüğümüz tarihte imza tarihini paylaşırız. Ben inanıyorum ve istiyorum ki, Obradovic burada 10 sene daha kalacak."

    Türkiye’de sporun sadece futbol olmadığını da açıklamalarında söyleyen Selim Kosif, futbola endeksli bir sporun artık yavaş yavaş atlatıldığını da sözlerine ekledi. Bu dönem THY Euroleague için hiçbir masraftan kaçınmadıklarını ve takıma yaptıkları yatırımın tutarının büyük olduğunu söyledi. Takımda yer alan kadronun maliyetinin yüksek olduğunun altını çizen Selim Kosif, sezon boyunca 11-12 milyon zarar yaptıklarını ancak bu zararın Ülker Arena’yı dolduran taraftarlar için olduğunu söyledi. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek açtıkları Fenerium Mağazası’ndan da bahseden Selim Kosif bu mağazanın bir ilk olduğunu ve basketbol taraftarlarının bu mağazalarda istedikleri basketbol ekipmanlarını bulma imkânlarının olduğunu söyledi. Ayrıca Turkish Airlines Euroleague’ te ilk maçlarını Cuma Brose Bamberg ile yapacaklarını ve tüm taraftarların bu maçta yer almasını istediğini söyledi.

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.