Son Dakika Haber

Russ Smith Krizi!

THY Euroleague’de bu sezon 5’te 0 ile başlayarak hayal kırıklığı oluşturan Galatasaray Odeabank’ta bu sezon ekibe dâhil olan Amerikalı oyun kurucusu Russ Smith krizi gündemde.

Galatasaray Başantrenörü Ergin Ataman tarafından sezon başlamadan önce “Euroleague’in en başarılı oyun kurucusu olmaya aday “ olarak gösterilen Smith, bu zamana kadar gerçekleşen karşılaşmalarda beklenilenin gerisinde kaldı.

Ataman’dan Açıklama

Galatasaray’ın,5.hafta THY Euroleague’in İspanya mücadelesinde Real Madrid karşısında 90-81 skor ile yenik duruma düşen maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında Russ Smith ile alakalı açıklamalarda bulunan Ataman, “ Maalesef ki oyun kurucusu olmadan oynuyoruz. Çünkü5 hafta sonrasında ana oyun kurucumuz berbat bir oyun sergiliyor. Geride kalan bu 5 hafta sonrasında bize hiçbir katkısı bulunmadı. Onu oyuna karşılaşma sonlarında yine dâhil ettim, belki birkaç şeyler yapar diye ama gerçekleşmedi. Tabii bu konuşma Russ Smith ile alakalı.“dedi.

Euroleague’in en iyi oyuncu kurucusu olarak Ataman Smith’i görmekteydi. Deneyimli çalıştırıcı Ataman, yeni sezona başlamadan önce Russ Smith ile ilgili şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Euroleague mücadelelerinin yakın zaman içinde başlamasıyla birlikte tüm Avrupa Russ Smith’i bilecek. Talihsiz bir sakatlık veya başka herhangi bir sıkıntı yaşanmaz ise Euroleague’in en iyi oyun kurucusu olmaya adaydır.5 günlük antrenman boyunca da kendim bizzat gözlemledim. Sarı-kırmızılı taraftar çok şanslı, sadece Russ Smith değil Austin Daye tam bir NBA oyuncusu. Russ Smith’in göstereceği katkı çok önem arz ediyor. Alex Tyus, Russ Smith’le birleştiği zaman müthiş spektaküler hızlı oyun sergileyen bir ekip haline geleceğiz.

Zayıf İstatistikler

 THY Euroleague’de gerçekleşen Galatasaray Odeabank’ın bu sezonda karşılaştığı mücadeledelelerde forma şansı bulan Smith, 45 dakika oyunda kalarak 6 sayı, 1.2 ribaund ve 1.0 asist ortalamasıyla mücadelede bulundu. Amerikalı basketbolcu Russ Smith, Spor Toto Baskerbol Ligi’nde ise Başantrenör Ergin Ataman tarafından toplam olarak 13 dakika sürede bulundu.  Bu mücadelelerde 5.0 sayı, 2.0 asist ve 1.0 ribaund ortaya koydu.

27 Sayı Ortalamayla Oynadı

25 yaşında olan tecrübeli oyuncu Russ Smith, 2014 yılında NBA Draftı’nda Philadelphia 76ers tarafından 2. tur 47. sıradan seçilerek, NBA’ye geçti. Russ Smith  NBA’De New Orleans Pelicans ve Memphis Grizzlies performans sergiledi. Geçtiğimiz sezon için Russ Smith, Gelişim Ligi’nde oynadığı 22 karşılaşmada 27.8 sayı, 4.9 ribaund ve 7.7 asist ortalamalarıylaoynamıştı.

  

 

 

 

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.