Son Dakika Haber

 RİCARDO QUARESMA BENFİCA’NIN KAZANMASINI ENGELLİYOR

Şampiyonlar Lig’inde Benfica – Beşiktaş karşılaşması sonrasında daha da  açığa çıkan bir  durum, başarılı takım Benfica’nın siyah – beyazlı takımın Portekezli yıldız Ricardo Quaresma’ gol veya asist yapmış olduğu hiçbir maçta kazanamamış olması. Bu durumda Beşiktaş’ın yıldız oyuncusu Ricardo Quaresma için Benfica’nın korkulu rüyası diyebiliriz.
BEŞİKTAŞ’TAN MÜTHİŞ GERİ DÖNÜŞ 
Şampiyonlar Lig’inde dün akşam Vodafone Arena’da oynanan Beşiktaş – Benfica karşılaşmasında başarılı bir performans gösteren Beşiktaş lige başarılı bir şekilde dönüş yaptığının sinyallerini yavaş yavaş veriyor. Vodofone Arena’da Benfica ile oynadığı maç sonrasında 3 – 3 beraberlik sonucuyla, attığı bir gol ve  yaptığı bir asist ile  takım oyuncuları arasında büyük hatta en önemli pay sahibi olan Ricardo Quaresma’nın Portekiz temcilsi ile arasındaki tuhaf bağ dikkatlerden kaçmadı. Futbol kariyerinde siyah – beyazlı takımda forma giymeye başlamadan önce Sporting Lizbon ve Porta takımlarında forma giyen ve  bu takımlarda da oynamış olmanın verdiği tecrübe ile Futbol Lig’inde en çok karşılaştığı takımlardan birisi olan Benfica takımına karşı Beşiktaş’ın genç yeteneklerinden biri Ricardo Quaresma gol veya asist yaptığı her maçı kazandı. Bu sebeple Benfica’nın korkulu rüyası haline gelen Ricardo Quaresma dün akşam Vodafone Arena’da oynanan futbol müsabakasında da aynı korkulu rüyayı Benfica’ya yaşattı.
RİCARDO QUARESMA NAĞMAĞLUP UNVANINI KORUYOR
Beşiktaş’ın 3 – 1 mağlup durumda olduğu an maçın 2. Yarısının 83. dakikasında kazanmış olduğu penaltı atışını kullanmak için diğer oyunculardan önce davranan Cenk Tosun’a engel olan Ricardo Quaresma, penaltı atışını kendi kullanmak istediğini belirterek adeta Benfica’ ya karşı olan totemini devam ettirmek istedi ve bu istatistiğin devamını diledi. Ricardo Quaresma’nın attığı gol ile skor farkını 1’e düşüren Beşiktaş, Portekizli genç yıldızın başarılı asisti ile 2’inci  yarının 89’uncu dakikasında attığı gol ile beraberliği yakalamış oldu. Maçın sonlarına doğru beraberlik durumuna erişen Beşiktaş ile Quaresma’nın skor elde ettiği Benfica maçlarındaki başarısı devam etmiş ve başarılı oyuncu nağmağlup unvanını korumuş oldu. Futbol kariyerinde dünki maç ile birlikte Benfica takımı karşısında 18 maçta yer alan Quaresma bu maçlarda toplam 4 gol, 3 asist yaptı.

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.