Son Dakika Haber

Ribery: İyiki Bayern Münih'ten Ayrılmamışım

Bayern Münih'in yıldız futbolcusu Frank Ribery, 2007 yılından beri oynadığı takımında bu yıl adeta yeniden doğdu. Eurosport Almanya'ya konuk olan Ribery, futbol kariyerinin önemli anlarını anlattı. Fransız futbolunun en büyük yıldızlarından biri olan Frank Ribery, 2007 senesinde transfer olduğu Bayern Münih'te yeniden büyük bir çıkış yaşıyor. Teknik direktör Pep Guardiola döneminde geri planda kalan ve yerini genç oyuncu Fransız Kingsley Coman'a kaptıran 33 yaşındaki Ribery, Carlo Ancelotti'nin göreve gelmesiyle birlikte yeniden eski günlerine dönüş yaptı. Fransız golcü, Bavyera ekibi Bayern Münih'in hücum hatlarındaki en önemli silahlarından biri haline geldi.

Futbol hayatının en mutlu dönemlerinden birini geçirdiğini söyleyen Frank Ribery, Bayern Münih kariyerinde ayrılığa en çok yaklaştığı yılın 2010 olduğunu açıkladı. Bu dönemde İspanyol takımları Real Madrid ve Barcelona ile İngiliz ekibi Chelsea'nin de aralarında yer aldığı bazı büyük kulüplerin peşine düştüğünü ifade eden Ribery, uzun süre gitmek ya da kalmak arasında bocaladığını ve çok zor bir dönem geçirdiğini bildirdi. Ancak zor da olsa Bayern Münih'te kalma kararı aldığını ve geriye dönüp baktığında bu kararının ne kadar isabetli olduğunun görüldüğünü dile getirdi.

Bayern Münih, Avrupa'da Son Kulübüm

Forma giydiği Bayern Münih'in Avrupa'daki son kulübü olduğunu ifade eden Frank Ribery, bundan sonra ne olacağını ise zamanın göstereceğini aktardı. Eğer bir değişiklik yaparsa da bunun sırf eğlence için olacağını belirtti. Ancak nereye giderse gitsin atmosferin Bayern Münih'teki gibi olmayacağını iddia etti. Üzerine basa basa Bayern'in Avrupa'da forma giyeceği son kulübü olduğunu yineleyen yıldız oyuncu, bu kulüpten ayrılırsa en fazla bir sezon daha oynayacağını söyledi ancak hangi takımda forma giyebileceğini bilmediğini kaydetti.

Bayern Münih ile sözleşmesinin 2018 yılında biteceğini hatırlatan Ribery, öncelikle bu sezonun nasıl geçeceğini düşündüğünü vurguladı. Daha sonraki sezonları ise kendini nasıl hissettiği ve vücudunun durumuna göre planlayacağını söyledi. Fransız golcü, Schweinsteiger'in Manchester United'da yaşadığı olaylar için de çok üzgünüm olduğunu aktardı. Hem Bayern Münih hem de Almanya için bu derece önemli bir futbolcunun böyle bir muameleyle karşılaşmayı hak etmediğini bildirdi.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.