Son Dakika Haber

Rebrov Çok Üzgün

Beşiktaş Ukrayna’da misafir olduğu Dinamo Kiev karşılaşması öncesi ve sonrasın da çıkan olaylar nedeniyle de büyük yara aldı. Beşiktaş’ın 6 Aralık Salı günü oynadığı maç da 6-0 yenilmesi sonucunda UEFA Şampiyonlar Ligin de çok ağır bir yenilgi aldı. UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda mücadele veren iki takımın da karşılaşmadan sonra taraftarların statta ve çevresinde kavga ettiklerini birçok Beşiktaşlı taraftarın ağır yaralandığı öğrenildi. Ukrayna Ekibi Dinamo Kiev’in teknik direktörü Serhiy Rebrov yaptığı açıklamada Türkiye Ukraynalı taraftarlar arasında büyük bir kavga meydana geldi. Bu hiç kimsenin tasvip etmediği ve istemediği bir olay olduğunu belirtti.

Beşiktaş taraftarının Kiev’e çok kalabalık bir taraftar grubu ile gelmesini taraftarın gerçekten büyük olduğunun göstergesidir. Fakat Kiev’de bu kalabalık grup endişe ortamı yarattı. Beşiktaş taraftarının takımı için endişe duyduğunu hisseden Dinamo Kiev taraftarlara kendi şehirlerinde yaşanan bu olaylardan dolayı endişelendiler. Kavganın sebebi budur. Taraftarların yaralanıp her iki tarafında hastanelere düşmesine çok üzüldüğünü söyleyen ünlü teknik adam futbol dışına taşan olaylardan endişesini dile getirdi. Bu türde olayların hiç kimse tarafından istenmediğini belirtti. Çıkan olaylarda Beşiktaşlı taraftarlardan 10 tanesinin yaralandığını ve bu taraftarların çoğunda bıçak yaraları tespit edildiği belirtilmiştir. Hastanelere kaldırılan taraftarların ailelerine ulaşılarak gerekli bilgilendirilmelerin yapıldığı yetkililerce belirtilmiştir.

Şenol Güneş’ten isyan

Beşiktaş teknik direktörü Güneş UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu maçında 6-0 gibi ağır yenilgi sonucunda ‘’Bir üst tura çıkma haklarını kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi.’’ Şenol Güneş maçın hemen ardından düzenlenen basın toplantısında mücadele esnasında hakem kararlarını eleştirdi. Bu şekilde kaybetmek çok üzdü. Biz bu skoru hak etmedik.’’ Dedi.  Bir Ukraynalı basın mensubunun da Beşiktaşlı taraftarları statta büyük olaylar çıkardığı yönünde sorulan bir soruya tepkili bir cevap vererek Şenol Güneş sahada utandıran durumlar hakkında yazabiliyor musunuz? Ben sahaya bakarken yanlış penaltıya itiraz ederken, siz tribünlere arkaya bakıyordunuz.’’ Şeklinde çok ağır cevap verdi.  Gazetecinin konuyu tribünlere saha dışına çekmesine tepki gösteren Şenol Güneş basın toplantısının ardından stattan ayrıldı.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.