Son Dakika Haber

Real Madrid'in Yıldızından Şok Hareket

 Real Madrid bu hafta ki önemli maçında deplasmanda Las Palmas ile karşılaştı ve çok zor bir maç oldu. Ancak maçtan daha çok Ronaldo gibi bir yıldızın yaptığı hareket güne damgasını vurdu. Bu hafta ki deplasman maçında puan kaybı yaşadığı maçın 72. Dakikası oynanırken oyundan antranörü tarafından oyundan alınan Cristiano Ronaldo ile Teknik Direktör Zidane ile arasında yaşananlar gündeme bomba etkisi yaparak düştü.

Maçın 72 dakikası oynanırken maçta kötü giderken oyundan alınan Ronaldo hocası ile ters düşen bir gerilim yaşayarak güne bu seferde bu şekilde damga vurdu. Portekizli yıldız futbolcu Ronaldo, oyundan çıkarılmasının hemen ardından yaşananlar ve memnuniyetsiz bir şekilde kenara gelme şekli ve sonrasında da, Zidane'a tepki göstermesi gündeme oturdu.

Bu olay ile ilgili bugün yeni görüntü ortaya çıkması ile olay tazeliğini korumaya devam etti. Sport Gazetesi'nin çıkan habere göre, yedek kulübesinde olan görüntüler ile Ronaldo; Zidane'a, "O... çocuğu" diyerek ağzına ağır bu küfürü alıyor. Haberde de, Ronaldo'nun da bununla kalmayarak hakaretlerini de sürdürdüğü açıklanıyor.

İlk Kez Maçtan Alındı

Ronaldo, Zidane'ın da bu kararının da ardından 7 yıldır Madrid forması giydiği takımında ilk kez oyundan oynuyorken alınmış oldu. Eski performansından da oldukça uzak olan yıldız futbolcu, bu sezon da forma giydiği maçlarda da sadece 2 gol ağlara gönderebildi.

Dinlendirmem Gerekiyordu

Son olarak da yaptığı değişiklikle de ilgili olarak açıklamada da bulunan Zidane ise, "Çarşamba günü zor maç oynadık ve de onu dinlendirmem gerekiyordu. İyi oynadı ancak değişiklik yapmam a gerekiyordu çünkü salı akşamı da Şampiyonlar Liginde maç oynayacağız ve u maç bizim için önem arz ediyor. Bu maçta da yıldız oyuncuya sahada ihtiyacının olacağını ifade eden zidane maç ile ilgili çok konuşulan bu olay ile ilgili de ilk kez açıklama yapmış oldu.

"Sinirli miydi?" sorusunu yanıtlayan Fransız çalıştırıcı, "Sinir? Hayır. Bence bu sizin yorumunuz. Her futbolcu sürekli sahada olmak ister ama benim oyuncularımı düşünmem gerekiyor, özellikle Ronaldo'yu." sözlerini kullandı.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.