Son Dakika Haber

Ranieri ve Bilic’in korkuları

Futbol’un adasın İngiltere Premier Ligin de geçen sezonun ateşli takımları Leicester City ve West Ham United takımları bu sene küme düşme hattındalar. 14 haftalık süreçte Bilic ve Ranieri küme düşme hattının biraz üstünde bulunması oldukça riskte oldukları bilinmektedir. Dünyanın en zorlu liglerinden biri olan Premier Liginde geçen sezon Leichester City büyük takımlara karşı çok çetin zaferlerle ayrıldılar. 14 haftada 29 puan toplayan Manchester City  ile zirveye ortak olan takımdı. Bu sezın 132 yıllık tarihinin en kötü sezonunu yaşamaktadır. 14 haftada 8 galibiyet ve 5 beraberlik 1 de mağlubiyeti bulunmaktadır. Tek yenilgilerini Arsenal’e karşı alan Leichester acilen kendini toparlaması gerekmektedir.

Golcü Vardy nerde?

Şampiyonluğun en büyük mimarlarından olan Vardy bu sezon sadece 2 gol atarak eski performansından çok uzakta bir görüntü çizdi. Leichester Şampiyonlar liginde oldukça farklı bir tablo yaşatırken grubunda ilk üç maçını da kazanmayı bildi. Kalesini de gole kapatan Leichester sadece Porto ya karşı mağlubiyet yaşamıştır. Aldığı 5-0 mağlubiyetle İngiliz takımları arasında Avrupa mücadelesinde tarihe geçmeyi de başardı.

Bilic West Ham United başında ilk periyotta çok büyük başarılara imza atmıştır. Fakat bu sezon 12 puanla Premiere liginde küme düşme hattının bir üst sırasındadır. Hırvat teknik adamın son şansları olarak görülmektedir. West Ham United’a Olimpiyat Stadı uğur getirmedi. 14 hafta da sadece 15 kez fileleri havalandıran West Ham United oldukça zor zamanlar geçirmektedir. Önündeki ilk 6 hatalık kısımda 5 tane yenilgi alan ve tarihinin en kötü sezonunu yaşatan West Ham kötü gidişe dur demesi gerekmektedir. Kulüp yetkililerinin Bilic’e güvenlerini yansıtmak adına teknik adamın West Ham’ın başında olması halinde takımın daha iyi işler yapabileceğini söylemektedirler. Gökhan Töre West Ham United takımına kiralanmış fakat İngiltere de ilk 11’e dahil girmekte zorluk çekmektedir. Milli futbolcumuz sürekli tekrar eden sakatlıklarından dolayı sahalardan sürekli uzak kalmıştır. Devre arasında West Ham den ayrılacağı konusunda basında konu olan haberler sürekli yapılmaktadır. West Ham en kısa zamanda kendine gelmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ligden düşmesi gerçekleşebilir.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.