Son Dakika Haber

Q7'den Kötü Haber Geldi

Beşiktaş’ta Trabzonspor karşılaşması esnasında sakatlanan Quaresma, oyundan alınmıştı. Sakatlığı hakkında bilgi verilmeyen oyuncudan, kötü haber geldi.

Lyon Maçında Yok

Trabzonspor karşılaşması esnasında bacağına aldığı darbeyle sakatlanan ve oyundan alınan profesyonel yıldız, Lyon maçında forma giyemeyecek. Aboubakar’ın yokluğunda Quaresma düşünülüyordu fakat, ünlü yıldız da takımını eksik bırakacak. Dün yapılan antrenmanlara katılamayan Quaresma’nın tedavisine devam edilmişti. Tedavi süreci devam edilirken Lyon maçı da düşünülüyordu. Avrupa Ligi’ne kısıtlı bir kadroyla çıkan Beşiktaş’ta Aboubakar da cezalı olduğu için mücadelelerde forma giyemeyecek. Bu sırada diğer bir koz olarak Quaresma kullanılacaktı fakat, ünlü yıldızın sakatlığı da takımı üzdü.

En Önemli Kozlar Kullanılamayacak

Beşiktaş, Avrupa Ligi’nde çeyrek finale kalmayı başararak Lyon ile eşleşmişti. Önümüzdeki Perşembe günü ise ilk karşılaşma oynanacak. Beşiktaş, Avrupa Ligi’ne oldukça kısıtlı bir kadroyla çıkmıştı. En güvenilir isimlerden olan Aboubakar, kırmızı kart gördüğü için de UEFA’dan ceza alarak kadrodan çıkarılmıştı. Bu sırada Quaresma’yı düşünen takım, farklı bir tablo ile karşı karşıya kaldı. Diğer koz Quaresma da Süper Lig mücadelesinde bir sakatlık geçirdi.

Son İdmanlara da Katılamadı

Beşiktaş, Lyon karşılaşması için oldukça sık bir antrenman programı başlattı. Dün akşam saatlerinde yapılan antrenmanlara sakatlığı nedeniyle katılamayan Quaresma, büyük bir kuşku uyandırmıştı. Bu akşam saat 17.00’de yapılan antrenmana da katılamayan Quaresma’nın Lyon deplasmanında takımını yalnız bırakacağı öğrenildi.

Şenol Güneş, antrenmana katılmayan Quaresma için doktorlarla görüştü. Doktorlar ise, yapılan tetkiklerin sonucunu teknik adam ile paylaştı. Doktorların sonucuna göre Perşembe günü oynanacak Lyon – Beşiktaş karşılaşmasında Quaresma forma giyemeyecek.

Teknik direktör Şenol Güneş’in Lyon karşılaşmasında nasıl bir taktik uygulayacağı ise henüz belirlenmedi. Quaresma’nın sakatlığı hakkında da açıklamalarda bulunmayan başarılı teknik adam, yarın kadroyu belirleyerek açıklama yapabilir.

Quaresma’nın yokluğunda Beşiktaş’ın nasıl bir yol izleyeceği de oldukça merak konusu. Perşembe günü muhtemel 11 kadroyu ve Beşiktaş’ın puan alıp alamayacağını da göreceğiz.

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.