Son Dakika Haber

PREMİER LEAUGE’DE BAHİSLER AÇILDI

West Ham’ın teknik direktörü, Slaven Bilic’in görevden alınacağına dair haberler İngiliz basınında yer almaktadır. Kovulması beklenen hocalar için bahisler açıldı.İlk sırada Swansea menejeri, Guidolin var.

West Ham United, ligde 18.sıradan kurtulamıyor.  Oynadığı son dört maçıda kaybedip, kazandığı tek maç ile 3 puanı bulunmaktadır. Yeni yapılan stadyum ve taransferler doğrultusunda takımdan beklentiler çok yüksekti. Ancak, West Ham beklentileri karşılamayıp taraftarına büyük şok yaşattı. Bu durumdan sorumlu tutulan Hırvat asıllı teknik direktör Bilic, geçen sezon takımın başına gelmiş ve Ligde takım 6.sırada tamamlamıştır.

Daha önce iki sezonda Beşiktaş ile çalışan Bilic, geçen sezon West Ham’a geçmiştir. Primier Lig’in büyük takımlarına karşı aldığı sürekli galibiyetler ile adını sıkça duyduğumuz Bilic sözleşmesi uzatılmıştır. Sezon başında başarılarından dolayı sözleşmesi uzatılan Bilic için 5 maçta 3 puan alması nedeniyle vazgeçilmiştir.

Bilic’in her istediği transfer ve masrafların yapılmasına karşın bu başarısız durum takımın taraftarlarının desteğinin yok olma dercesine gelmesine yol açmıştır. West Ham takımı yaklaşık 63 milyon Euro bonservis ödenmiştir. İngiliz basını bu konuda pek çok haber yayınlamıştır. ‘Henüz bir baskı yapılmadığını ancak lig maçlarının birini daha kaybederse asıl baskı yapılacaktır’ şeklinde haberler çıkmıştır. Hırvat teknik adam “ Bu durumu iyileştirmek için elimden geleni yapacağım, bu benim işim.” sözleriyle savunmada bulundu.

Önümüzdeki süreçte West Ham ne gibi sonuçlar alacak,yönetime ve taraftara olan güveni tekrar kazanabilecek mi ? .Merakla beklenen sorular arasında.

WEST HAM UNİTED FC

Doğu Londra’da Upton Park bölgesinde kurulmuş profesyonel bir takımdır. West Ham’ın en yüksek lig derecesi, 1985-86 sezonunda birinci ligde elde ettikleri üçüncülüktür. Holiganları ile filmlere konu olmuştur. 1964,1975 ve 1980 yıllarında FA Cup’ta şampiyon olan takım 1965 senesinde o zamanlar Kupa Galipleri Kupası adıyla düzenlenen uluslararası turnuvayı ve 1999 Intertoto Kupası’nı da kazanmıştır. Ayrıca takımın müzesinde 1940 yılında kazandıkları Savaş Kupası’da bulunmaktadır.

Slaven Bilic

11 Eylül 1968 Yugoslavya doğumlu, avukat,müzisyen ve teknik direktör. Eski Milli futbolcu olan Hırvat futbol adamı. 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.