Son Dakika Haber

Prangalar şampiyonluğu kaçırmış

Dick Advocaat'ın yardımcısı Mario Been, Pereira’nın niçin şampiyon olamadığını raporlayarak büyük bir camianın kafasında soru işareti olan konuyu açıkladı. Yaptığı saha içi hamlelerle eleştiri odağı olan ve tutumundan taviz vermeyen teknik adama bakın nasıl bir yorum getirilmiş: “Nani, Diego, Markovic gibi yıldızlar yanlış oynatılmış. Hücum güçleri yüksek Caner ile Gökhan’ın ileri çıkmaları engellenmiş. Markovic’in hızından hiç yararlanılmamış"

Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat'ın yardımcısı Mario Been'den çarpıcı rapor yayınlandı. Been, tüm camiayı ilgilendirilen ve takımın sahaya yansıttığı performansı doğrudan etkileyen kararları bir bir açıklayarak gündem oluşturdu.
Geldiğinden bu yana takımı daha yakından tanımak için geçen sezonun maç kasetlerini izleyen deneyimli futbol adamı, Vitor Pereira'nın takımda birçok oyuncuyu yanlış oynattığını tespit etti. Been'in, teknik direktör Advocaat'a verdiği raporda geçen sezonki kadronun nasıl şampiyon olamadığı konusunda şu bilgilere yer verdiği öğrenildi:
1- Luis Nani gibi bir yıldız kanatlara hapsedilmiş.

5'İYLE DE YOLLAR AYRILDI
2- Diego'nun 10 numara özelliklerini kullanma fırsatı elinden alınmış.
3- Hücum yetenekleri fazla olan Caner ve Gökhan Gönül'ün ileri çıkması engellenmiş.
4- Markovic'in hızından hiç yararlanılmamış... Been'in doğru kullanılmadığını belirttiği 5 oyuncu da gönderildi.

DİCK'LE 4. YILDIZI ALIRDIK
Mario Been'in raporuyla 'yetersizliği' tescillenen Pereira'nın F.Bahçe'deki antrenman tekniği de çok eleştirilmişti. Kaptan Volkan Demirel'in de bu konuda başkan Aziz Yıldırım'a, "Geçen sezonu boşa kaybetmişiz. Advocaat geçen yıl gelseydi 4. yıldızı rahat takar, Braga'yı da elerdik" dediği iddia edildi. .

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.