Son Dakika Haber

Pınar Karşıyaka'dan Büyük Başarı

Pınar Karşıyaka’nın ev sahipliği yaptığı ve düzenlenmiş olduğu Pınar Cup Tahir Türetken Basketbol Turnuvasının son maçında beklenen başarısının hakkını vererek Yunan ekibi olan PAOK’u 96-75 mağlup ederek Pınar Karşıyaka, organizasyonu yapmış olduğu karşılaşmada birinci sırada tamamlaması beklentileri boşa çıkarmadı. 

Maçın düzenlenmiş olduğu Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonundaki seyircilerin desteği ile gayrete gelen ve disiplinli çalışmanın kendilerine inanmanın azmi ile sahaya çıkan Pınar Karşıyaka yapmış oldukları müsabakanın ilk periyodu 27-22 üstün başarı ile tamamlayan Pınar Karşıyaka, ikinci periyotta beklenenin hakkını vererek aradaki farkı açtı ve devreyi 49-29 önde bitirdi.Heyecan ile beklenen Üçüncü periyotu 73-54 galip kapatan Pınar Karşıyaka, böylece Yunan ekibi olan PAOK’u 96-75 mağlup etti.

Pınar Karşıyaka’da ki başarıda büyük payı olan 20 sayı atan Dajuan Summers en skor er isim oldu. Daha önceki Basketbol Turnuvasının Best Balıkesir’i de mağlup eden Pınar Karşıyaka turnuvayı ilk sırada tamamlamasına seyirciler başarılarını büyük bir coşku ile karşıladılar.
Pınar Cup Tahir Türetken Basketbol Tutturmasını da yeşil-kırmızılılarda kadro 12 oyuncu da skorun başarısında emekleri ve gayretleri kendilerine inanmanın gayreti var.

Maçın devre arasında ise geleneksel turnuva bu yıl kendi düzenlenen 93 yaşındaki Karşıyaka Divan Kurulu Onursal Başkanı Tahir Türetken'e Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Yaşar Holding Gıda İcra Başkan Yardımcısı Levent Dağhan ve Basketbol Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı plaketini vererek konuşma yaptı. Taraftarlar bu sırada hep birlikte 1986-87 sezonunda basketbolda kazanılan ilk şampiyonluğa hatırlatıcı bir şekilde, 'Şampiyonlukta en büyük etken Tahir Türetken' diye tezahürat yaptı. Divan Kurulu Onursal Başkanı Tahir Türetken de “başarının devamı olmasına dair temennilerde bulundu “ Kaf-Kaf, şampiyonluk plaketini de Dağhan'ın elinden aldı.

M. Kemal Atatürk Spor Salonundaki maç karşılıklı basket atışlarıyla başladı. PAOK, bir ara 6 sayı farkla öne geçse de Dillard ve Summers'ın atışlarıyla etkili olan Karşıyaka, farkı kapatıp ilk periyodu 27-22 önde kapadı. İkinci periyotta yalnız 7 sayı atma şansı veren Kaf-Kaf, etkili oyununu sürdürerek 20 sayı farkla, 49-29 önde girdi. Üçüncü periyodu 73-54 önde geçtiği maçı 21 sayı farkla kazandı: 96-75

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.