Son Dakika Haber

Özalan'ın Yerine Yeni Hoca

TFF 1. lig ekipleri içerisinde yer alan ve Eskişehir takımı içerisinde teknik direktör olarak görev alan Alpay Özalan ile yollar ayrıldı.

Lig içerisinde tüm takımlar büyük bir yarış içerisinde. Zirve mücadelesi sırasında kıyasıya yarış içinde olan takımlardan birisi de Eskişehir oluyor. Ligin yirminci haftası içinde yer alırken Manisaspor ile karşılaşan takım istenmeyen sonuçla karşılaştı. Karşı takıma karşı mağlup olan takımın faturası teknik direktör olarak takımın her şeyini üstlenen Alpay Özalan'a oldu. Eskişehir tarafından toplanmış olan ve olağan üstü yapılmış ola kritik toplantı sonucunda başkanın verdiği karara göre yolların ayrılmasına karar verildi. Kırmızı siyahlı olan takımın yönetimi, Alpay Özalan ile yolları ayırma kararı alarak yolların ayrılması sağlandı.

Takım için yapılan bir anlaşma söz konusu. Teknik direktör ile yolların ayrılmasından sonra tekrar bir anlaşma kapıda gibi. Gelen bilgilere göre takımın geleceği için daha uygun olduğu düşünülen Mehmet Özdilek ile prensip anlaşması yapılmasına varıldığı da söz konusu.

Yapılan lig içinde son on hafta içine bakıldığı zaman toplam on hoca ile yolların ayrıldığı gözler önüne geliyor. Yirminci hafta içinde ayrılması sağlanan bu on hocadan biri de Alpay Özalan oldu. Takımın kariyeri ve zirve yarışında en uygun hamlesi olacağına karar verildiği için bu yol tercih edildi.

Yeni yapılacak olan sözleşme içinde duyumlar arasında yerini alan Mehmet Özdilek gelirken her kim olursa olsun daha çok takımın zirve yarışında yanında olacak biri olacağı düşünülüyor. Antrenmanlardan her şeylerine kadar yanlarında olması gereken en  uygun kişinin kısa sürede takımın başında yer alması ise söz konusu.

Yeni Hoca Mehmet Özdilek Mi?

TFF 1. lig içinde sözleşmesi fes edilen on teknik adamdan birisi de Alpay Özalan oldu. Şuan Eskişehir takımının başında bir teknik direktör olmadığı için kısa sürede tekrar bir anlaşma yapılacak. Bu yapılacak olan anlaşma gelen bilgilere göre Mehmet Özdilek olabilir. Kısa süre içinde yapılacak olan açıklamalar merakla bekleniyor. Mehmet Özdilek takımın başına gelecek mi ?

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.