Son Dakika Haber

Tribünlere Gönderilen Osman Özköylü Açıklama Yaptı

Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, deplasmanda 3-0 kaybettikleri Gaziantep Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında tribüne gönderilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

TFF 1'nci Lig takımlarından Samsunspor'un teknik direktörü Osman Özköylü Gaziantep Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında protokol tribününde oluşan olaylar, tribüne gönderilmesi, maçın hakemi ile aralarında geçen konuşma ile ilgili açıklamalar yaparak, verilmiş olan kararın haksızlık olduğunu söyledi.

Osman Özköylü,” Maçta itiraz hakkımı kullanmam gayet doğal. Hakemin orada vermiş olduğu karar bize haksızlık. Bunu iletmek için oraya gittim ve söyledim. Daha sonra yerlerde su şişesi bulunmaktaydı.’böyle bir şey olamaz’ diyerek ayağımla şişeye tekme attım. Eğer gerçekten adaletli iseler Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaat'a da ceza vermeliler. Aynı durum Alanyaspor maçında oda gerçekleştirdi.” dedi.

Açıklamalarına devam eden Osman Özköylü,”rakibin bizim ceza sahamız içinde yattığı yerde bizim oyuncumuz topa vurdu. Rakip ile herhangi bir temas yok. Zaten 10 kiler ve rakip yoruldu. Orada geri dönemeyeceğini bildiği için yerde yatarak hileye başvurdu. Bu durumda hakemin verdiği karar bize haksızlık. Vermiş olduğu karar ise maçın seyrini tamamen değiştirecek bir karar. Bunu iletmek için yanına gittim.’ Faul vermediğini bir durumda bizim atağımızı önleyerek si bize ikinci kez haksızlık yapıyorsunuz.’dedim.”

“Daha sonra yerdeki su şişelerine bir şey olmaz düşüncesi ile ayağımla vurdum. Olay tamamen böyle gerçekleşti. Karşılaşma sonrası hakemin odasına giderek özür de diledim. Yazılan raporda da bir şey yok sadece su şişesine tekme attığım yazılmış. Başka bir şey yok. Aynı durumu Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaat’ da yaptı. Ona da ceza verilsin, Gücü sadece bizlere mi yetiyor?”

“ Oyuncum hata yapabilir bende kızabilirim bu doğal bir şey. Eğer her şeyi dört dörtlük yönetmek istiyorlar ise arkamda maç süresince Gaziantep Büyükşehir Belediyespor yöneticileri tarafından parayla ayarlanmış 30 tane kişi, benim vefat etmiş anneme, tribündeki eşime, şerefim ve namusuma etmedikleri hakaret küfür kalmadı. Ben bir kez olsun cevap vermedim. Benim durumumda kendileri olsa ne yapardı biraz insanların psikolojilerini düşünsünler.” dedi.

Eksikliklerimizin Farkındayız

Pazar günü Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda gerçekleşecek Altınordu karşılaşması ile ilgili de değerlendirmede bulunan Osman Özköylü ;

“23 Ekim Pazar günü saat 16.00'da Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda gerçekleşecek olan maça bütün şehri davet ediyorum herkesi orada görmek istiyorum. Bizim için büyük bir çoşku ve motivasyon olacak. Bu yüzden bunu halkımızdan talep ediyorum.”diye belirtti.

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.