Son Dakika Haber

Olay Yaratan İddialar! Beşiktaş Trabzonspor’a Neden Ödeme Yaptı?

Beşiktaş’ın kadrosuna kattığı Mertcan Çam ile ilgili olarak ödemelerin yapıldığı belgeler ortaya çıktı. Gündeme adeta bomba gibi düşen bu olayın nedeni ise merak ediliyordu. Peki, Beşiktaş Trabzonspor’a neden ödeme yaptı? İşte haberin detayları…

Beşiktaş’ın Trabzonspor’dan transfer ettiği Mertcan Çam için 885 bin Euro bedel ödediği iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Beşiktaş başkanı Fikret Orman, “Bu haberi yapan kişilerin amacı Beşiktaş üzerinden meşhur olmak. Transfer döneminde alınan oyuncularla ilgili açıklama yapılıyor” ifadelerinde bulundu.

Habertürk gazetesinden Serdar Ali Çelikler tarafından ortaya atılan iddialar sonrası taraflar birbiri ardına açıklamalar gerçekleştirdi. Haberi yapan Çeliklerin sözleri ise şöyle:

“Beşiktaş Trabzonspor’a daha önce adını dahi duymadığımız bir adam için 885 bin dolar değerinde bir çek veriyor. Trabzonspor’da bu çeki kırdırıyor ve Factoring firmasından değerlendiriyor. Belli ki kulüpler arasında bir kasa kolaylığı var. Bilançoda gösterilebilmesi için de Mertcan transfer edilmiş.

Peki, Beşiktaş ile Trabzonspor arasında 885 bin dolarlık bir ödeme yapılmasını gerektiren konu ne? Burada herhangi bir hırsızlık yok. Beşiktaş ortada herhangi önemli bir durum olmadan bu rakamı neden ödüyor. 885 bin doları kasa kolaylığı sağlayabilmek için neden ödemiş?

Bunun sebebi şu, geçtiğimiz sene itibariyle Beşiktaş ile Trabzonspor arasında iki mesele gündemdeydi. Bunlardan birisi Olcay Şahan’ın açıklanan bonservis bedeli 250 bin Euro idi. Bir de Mehmet Ekici’nin transferinin Fenerbahçe’ye yapılamaması var. Bu olayda hem Beşiktaş hem Fenerbahçe mi var? Demek ki o dönemde bir şeyler oldu. Şenol Güneş’in bu olaylardan haberinin olduğunu sanmıyorum. Haberi varsa adımı değiştiririm.”

Olay yaratan iddialar sonrası gözler Beşiktaş ve Trabzonspor yönetimlerine çevrildi. Konuyla ilgili iki yönetimden açıklama bekleniyor.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.