Son Dakika Haber

“O 12 metre geçilecek!”

Kadınlar gülle atmada paralimpik barajının geçen ilk Türk atlet olan Mihriban Kaya, gözünü 2016 Rio Oyunları’ndaki madalya mücadelesine çevirdi. İlgilenen taraftarlar tarafından heyecanla takip edilen ve ata sporlarımız arasında yer alan Gülle'de göğsümüzü kabartan sporcumuz Kaya, "Hayatım hedefler üzerine kurulu. Başarı kariyerimde olmazsa olmaz bir yer teşkil ediyor. Takipçilerim antrenörlerim ve ülkemin adını sporda uluslararası camida en mükemmel şekilde anılmasını sağlamak benim en büyük hayellerim arasında yerini alıyor" dedi.

Kadınlar gülle atmada paralimpik barajının geçen ilk Türk atlet olan Mihriban Kaya, gözünü 2016 Rio Oyunları’ndaki madalya mücadelesine çevirdi.
Uluslararası Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği Avrupa Salon Attletizm Şampiyonası’nda pentatlon altının da kazanan milli sporcu “Rio’da 12 metreyi geçmeyi istiyorum. İnşallah oradan madalyayla dönerim. Her engellinin başarılı olabileceği bir alan vardır. Benim alanımında bu branş olduğuna inanıyorum. Kendimi başarılı olmak için şartlandırıyorum. Bi sayede hedeflerime adım atım ilerliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaya, İtalya’daki Avrupa Paralimpik Atletizm Şampiyonası’nda 11.32 metrelik derecesiyle Türkiye rekorunu kırarak olimpiyat kotasını almıştı.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.