Son Dakika Haber

Nuri Şahin 10 Numara Değil

Serkan Akcan, Fenerbahçe'nin transfer için gündemine aldığı milli futbolcumuz Nuri Şahin ile ilgili düşüncelerini aktardı.

Serkan Akcan,“Nuri Şahin 10 numara değil hayatının hiçbir döneminde de dominant olarak 10 numara oynamadı. İyi bir 8 numara Juvent sisteminde de iyi bir 8 numara ve 6 numara olarak oynadığını gördük. Artı olarak Nuri Şahin pas organizasyonlarını çok iyi yapar. Fakat hadi Fenerbahçe’yi yerleştirmeye çalışıyor bir kadro takımında Fenerbahçe Topal’dan vazgeçemez. Çünkü hem top kazanmak konusunda hem de kazandıktan sonra kullanmak konusunda takımın en iyisi konumundadır.

Josef de Souza veya Ozan’dan bilinmeyen birini tercih edebilirsiniz fakat Nuri Şahin’de topu kazandıktan sonra çok ciddi bir cevher var. Topu kazanmak konusunda Nuri Şahin hala şuan takımın orta üssünde oynayan oyuncuların çok daha üstünde bir oyuncu değil. Hele ki 10 numara hiç değil. Fenerbahçe’nin aradığı oyuncu modeli bana sorarsanız Nuri Şahin değil. Yani şu düzende bir oyuncu modeli değil. Bizler istiyoruz ki Salih bu sene yıldızlaşamadı Salih’in yerine bir 10 numara bulunsun. Hem hep çok girişken olsun hem de topu çok iyi kullansın. Öyle bir oyuncu yok zaten. Öyle bir oyuncuyu bulduğunuzda muhtemelen pamuklara sararsınız. kavonazlarda saklarsınız. Yani futbolda iki yönlü oynayan oyuncuyu bulmak imkânsıza yakın bulduğunuzda da 20 milyon Euro’luk oyuncu oluyor. Nuri Şahin, Fenerbahçe’nin aradığı 10 numara mı bence değil çünkü 10 numara değil.”açıklamalarında bulundu.

Nuri Şahin

Almanya doğumlu Türk Milli futbolcu olan Nuri Şahin, kariyerini Borussia Dortmund'da sürdürmektedir. Hem Türk hem de Alman vatandaşlığı bulanan Nuri Şahin, Almancı bir ailede doğan iki çocuktan birisidir.3 dil bile ünlü oyuncu Türkçe, Almanca ve Flamancayı akıcı bir şekilde konuşabilmektedir.

28 yaşında olan futbolcu, Borussia Dortmund ve Türkiye Millî Futbol Takımı’nda forma giymektedir. Türkiye A Millî Futbol Takımı’nda en genç futbolcu ve Türkiye A Millî Futbol Takımı'nda gol atan en genç futbolcu unvanlarını da kazanmıştır. Nuri Şahin,3 milyon EURO maaş almaktadır.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.