Son Dakika Haber

NBA Play-Off Tarihlerinin En İyisi Lebron James

Dünyanın en iyi basketbol organizasyonları arasında yer alan ve her yıl milyonlarca izleyiciye sahip olan Amerikan Basketbol Ligi’nde yeni rekorlar kırılmaya devam ediliyor. Bilindiği üzere son oynanan maçlar sonrası Cleveland Cavaliers ile Golden State Warriors’un finalde karşılaşacağı kesinleşmişti. Final öncesi ise Cleveland Cavaliers’in oyuncusu LeBron James, yeni bir rekor kırdı. Dünyanın en iyi basketbolcuları arasında yer alan ve büyük küçük herkesin dilinde olan LeBron James, NBA Play-Off tarihinin en skorer oyuncusu oldu.

Son oynanan Boston Celtics maçını Cleveland Cavaliers 135-102 bitti. Bu maçta LeBron James 29 basket attı. Toplamda 5 bin 989 sayı atan LeBron James, 5 bin 987 ile NBA tarihinin Play-Off serilerinde en çok sayı atan oyuncusu olan Micheal Jordan’ı geçti. Bilindiği üzere Jordan bu rekoru Chicago Bulls forması ile kazanmıştı. James ise Toronto Raptors’a attığı 39 basket ile 5 bin 762 sayısı bulunan Kerim Abdül Cabbar’ı da geçmeyi başarmıştı.

‘Jordon Tanrı Gibiydi’

Öte yandan kazandığı rekor sonrası Micheal Jordan hakkında da konuşan LeBron James, ‘Böyle bir rekoru kazandığım için mutluyum. Ancak Jordon tanrı gibiydi’ dedi.

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.