Son Dakika Haber

Nasri'den açıklama geldi

 

Cezayir asıllı Fransız milli futbolcu Samir Nasri Beşiktaş'ın teklifini geri çevirme nedenini anlattı. Buna göre yıldız oyuncu dünyanın en iyi ligi sayılan İspanyol La Liga'da top koşturabilmek için Beşiktaş'ın teklifini reddedip Sevilla'yı tercih ettiğini açıkladı. Nasri, bu yıl transfer döneminde siyah-beyazlı yöneticilerin en büyük hedeflerinden biriydi. Kulüp  yetkilileri Nasri'nin transferi için büyük çaba harcadı. Beşiktaş taraftarları da Nasri'nin takımlarında forma giyebileceği beklentisine girmişti. Ancak Samir Nasri'nin Sevilla'yı tercih etmesi, kara kartala gönül veren milyonlarca taraftarı üzdü.

 

Türkiye'ye Büyük Saygı Duyuyorum

Kendisini Sevilla'nın renklerine bağlayan sözleşmeye imza atan Samir Nasri, gazetecilere önemli açıklamalar yaptı. Bir soru üzerine Beşiktaş yöneticileri ile görüşmelerde bulunduğunu söyleyen yıldız, Türkiye'ye, Türkiye futbul ligine ve Beşiktaş kulübüne büyük saygı duyduğunu dile getirdi. Ancak dünyanın en iyi ligi sayılan İspanyol La Liga'da mücadele etmeyi kariyeri, yaşı ve hedefleri açısından daha önemli bulduğunu bildirdi. Dünyanın en iyi futbolcularının burada top koşturduğunu dile getiren Samir Nasri, bunların arasında şansını denemek istediğini vurguladı. Böylece kariyerinde ilerleme elde edebileceğini ve ilerleyen yıllarda başka tekliflere sıcak bakabileceğini kaydetti. Sevilla'nın İspanya'daki 4 büyük futbol takımından biri olduğunu ifade eden Fransız oyuncu, bu durumun da kulüp tercihini etkilediğini bildirdi.

 

Zidane'ye Benzetiliyor

Küresel futbol dünyasının en genç yıldızları arasında gösterilen Samir Nasri, Fransa'nın gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından biri olan Cezayir kökenli Zidane'ye benzetiliyor. Hatta Nasri, Fransa futbol camiasında Zidane'den bile daha fazla alaka görüyor. Futbol hayatına Marsilya kulübünde başlayan Samir Nasri, 2004 senesinde Benzema ve Ben Arfa'yla 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda kupayı kazanma başarısı gösterdi. 17 yaşındayken Marsilya A takımında forma giydi. 2008 yılında ise ünlü İngiliz kulübü Arsenal'e transfer oldu. Burada da büyük başarı elde eden yıldız oyuncu, 2011 sezonunda 25 milyon Euro karşılığında Manchester City forması giydi. Ardından da İspanyol ekibi Sevilla'ya bir yıllık kiralık oyuncu olarak transfer oldu. Sözleşmede, Sevilla'nın bonservisini alma seçeneği de bulunuyor. Samir Nasri'nin Fransız milli formasıyla da 5 gölü bulunuyor.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.