Son Dakika Haber

Muharrem Usta: Zaman Birlik Olma Zamanı

TRT Muhabiri Barış Yurduseven ile röportaj yapan Trabzonspor'da Başkan Muharrem Usta, konuşulanlar hakkında noktayı koydu. Başkan Muharrem Usta,” hiç kimse bizden teknik direktörümüzü değiştirme talebinde bulunmasın” dedi.

Sessizliğini TRTSPOR'A bozan Muharrem Usta, Trabzonspor'un göstermiş olduğu kötü sonuçlara topluluklardan gelen eleştiriler karşısında oluşan soruları yanıtladı.

Trabzonspor’da Spor Toto Süper Lig'e ilk 6 hafta içinde 4 mağlubiyet ve 2 galibiyet yaşayarak kötü bir başlangıç sağlayan Trabzonspor teknik direktörü Muharrem Usta, “Oluşan ve yaşanan olumsuz sonuçları kabullenmemiz mümkün değil. Sezonun başında gerçekleşebilecek olumsuzluklar bekliyorduk. Bunlar doğal. En kısa zaman içerisinde toparlanacağız.” dedi.

Bunun dışında pek çok sorunla uğraşıyoruz, yeni bir takımız. Yolunda gitmeyen şeyler mutlaka olacak ancak hiç kimse bizden teknik direktörümüzü değiştirmemizi beklemesin.”dedi

Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal’ın sonuna kadar yanında yer alacaklarına vurgu yapan Muharrem Usta, “ geçmişte gönderilen oyuncular ve teknik direktörlere ne oldu? Her şey daha da kötüye gitti. Trabzonspor’un başarısı devalılıktan geliyor ve biz bunu sonucu ne olursa olsun yapacağız.” dedi.

Muharrem Usta, camianın desteğini esirgememesinin gerektiğini ve gelecekte aydınlık bir dönemin olduğunu şuan geçiş dönemi yaşadıklarını belirtirken, istenilen başarıyı da elde edeceklerini söyledi.

“Feda” Sezonu

Örneklerle devam eden Muharrem Usta, Beşiktaş’ı kullandı. Beşiktaş’ın “Feda” sezonunu hatırlatırken kendilerinin Trabzonspor’a geçtiği dönemden daha vasat halde olduğunu bildirdi.

“transfer yapılacak"

Muharrem Usta, transfer konusuna da açıklık getirdi. Devre arasında eksik gördükleri kadrolara mutlaka oyuncu alacaklarını bunun çalışması içerisinde olduklarını söyledi.

Stad İçin Acele Edilmeyecek

Akyazı’daki stadyum içinse Muharrem Usta, yapım aşmasının artık sonuna gelindiğini çok kısa zaman içerisinde devir işlemlerinin yapılacağını ancak tam bitirmeden oraya geçmeyi düşünmediklerini kaydetti.

Twitter Hesabından Açıklama

Muharrem Usta, sosyal medya Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise, sonuca bağlı olarak kazanılan mutluluğu, mağlup olunca da hayal kırıklığı, üzüntü ve eleştirileri doğal olduğunu belirterek,"kayıplar çok yaşanırsa eleştiriler zirveyi bulur. Unutulmamalıdır ki zor zamanlarda herkes taziye ve görücüye çıkar. Şuan ki zaman tüm camianın el birliği içerisinde zor zamanları atlatma zamanıdır.” ifadelerine yer verdi.

Hele ki kayıp çoksa eleştiri de zirve yapar. Unutmayalım ki zor günlerde herkes teraziye ve görücüye çıkar. Zaman tüm camiamızın el birliğiyle zor günleri atlatma zamanıdır." ifadesini kullandı.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.