Son Dakika Haber

''Mücadele Etmediğimiz Söylenemez''

Galatasaray, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda yari final maçına çıktı. Yakın Doğu Üniversitesi ile karşılaşan Galatasaray, maçı 81-87 kaybetti. Yakın Doğu Üniversitesi’ne 81-87 mağlup olan Galatasaray’ın başantrenörü Marina Maljkovic açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmanın hemen ardından düzenlenen basın toplantısına katılan Marina Maljkovic, maç hakkında açıklamalarda bulundu ve kendilerini destekleyen tüm taraftarlara teşekkürlerini iletti. Marina Maljkovic’in açıklamaları şu şekildeydi:

‘’Maç sırasında tüm gücümüzü sahaya yansıttık. Kimse bizim savaşmadığımızı söyleyemez. En iyi performansımızı göstererek kaybettik. Bu durumlar her zaman olabilir. Sahaya tüm gücümüzü yansıttık ama, maçta karşı tarafın da kuvveti önemlidir. Yakın Doğu Üniversitesi, oldukça güçlü bir takım. Geniş bir rotayı benimsemişler ve çok iyi bir oyuncu potansiyeline sahipler. Taraftarları da maç boyunca desteği eksik etmedi. Bu atmosferi yaratabilen taraftarın önünde maça çıkmak gerçekten çok güzel. Yakın Doğu Üniversitesi’ni tebrik ediyorum ve tüm mücadelesiyle oyununu oynayan takımımı da emeklerinden dolayı kutluyorum.’’

Galatasaray takımından Moriah Jefferson da maç sonrasında açıklamalarda bulundu. Maçı kaybettikleri için çok üzgün olduklarını belirten Jefferson, ‘’Kaybettiğimiz için üzgünüz. Önemli olan bireysel oyun değil, takım oyunudur. Eksiklerimizi değerlendirerek bunlar üzerinde daha fazla çalışacağız.’’ İfadelerini kullandı.

Yakın Doğu’dan Maç Sonu Açıklamaları

Yakın Doğu Üniversitesi başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu da açıklamalarda bulundu. Finale çıkmak için sonuna kadar mücadele eden oyuncularını tebrik eden Kalaycıoğlu, takımının 20 sayı geriden gelerek oyunu kazanmasını da göz önünde bulundurdu ve şu açıklamaları yaptı:

‘’Avrupa kupasının en çok sayı atan takımıyla karşı karşıya geldik. Bizim için oldukça zor bir maç oldu ama oyuncularım mücadeleyi bırakmadı. Galatasaray karşısında savunma yapmamız lazımdı ve bunu fazlasıyla başarabildik. Galatasaray oldukça güçlü bir takım ve hala rövanş maçımız var. Rövanş maçını evimizde oynayacağız ama işimiz hiç de kolay olmayacak. Evimizde oynayacağımız rövanş maçının sonucu bizim için çok önemli. Rövanş maçı için 6 sayılık bir avantajımız var. Oyuncularımın bunu da göz önünde bulunduracağını ve aynı mücadeleyi sergileyeceklerini biliyorum ve hepsine güveniyorum.’’

Oyuncularına güvendiğinin altını çizen Kalaycıoğlu, rövanş maçının daha zorlu olacağını da vurguladı.

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.