Son Dakika Haber

Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu Ukrayna Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

2018 FIFA Dünya Kupası’nın Avrupa elemelerinde I grubunda mücadele eden Türkiye deplasmanda Ukrayna ile karşı karşıya gelecek. A Milli Futbol Takımı’nın başında ilk maçına çıkacak olan Lucescu, gruptan çıkabilmek için kalan 4 maçı mutlaka kazanmaları gerektiğini belirtti.

Lucescu, karşılaşmanın gerçekleştirileceği Metalist Stadı’nda yaptığı ve milli oyunculardan Emre Belözoğlu’nun da dahil olduğu basın toplantısında maça dair bazı açıklamalarda bulundu.

Deneyimli teknik direktör yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki 4 maçı da mutlaka kazanmamız gerekiyor. Elde edeceğimiz 10 puan belki bizi Dünya Kupasına götürmeye yetmeyebilir. İzlanda Ukrayna ile kendi evinde oynayacak. Yarın Kosova ve Finlandiya maçları var. Durum bu. Bizim Ukrayna ile karşılaşacağımız maç oldukça zorlu ama futbolda her sonuç olabilir. Oyuncularım kazanabileceklerine inanıyor. Ben de onların istediğimiz tüm sonuçları elde edebilecek kapasitede olduklarına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Ukrayna milli takımını çok iyi incelediklerine değinen Lucescu, “Ukrayna çok iyi oyuncuların bulunduğu bir takım. Grupta oynadığı maçlarda oldukça organize olmuş bir görüntü sergilediler. Onlar da bu maça kazanmak için çıkıyor. Doğal olarak onların da hedefi bir üst tura çıkmak. Bu Ukrayna için de önemli bir maç. Ukrayna’nın bizden sonra İzlanda ile önemli bir maçı olacak. Kazanırsak şansımız devam eder. Çünkü Hırvatistan’a ve İzlanda’ya karşı evimizde oynayacağız. Yarın kaybeden ekibin Dünya Kupasına gitme şansı kalmayacak.” Dedi.

Üç Günde Oyuncuları Tanıyabilmek Kolay Olmadı

Mircea Lucescu, henüz yeni geldiği A Milli Takım ile yalnızca 3 gün çalışma fırsatı elde edebildiğini belirterek, şu ifadelerde bulundu:

“Daha önce oyuncuları iyi tanıyabilmek adına çalışma yaptım, birçok maçlarını seyrettim. Türkiye’deki ve milli takımla çıkılan maçları seyrettim. Oyuncularla yurt dışına gidip görüştüm. Üç günde hem oyunu hem de oyucuları tanıyabilmek kolay değildi. Şu ana kadar gerçekleştirilenlerin analizini yapmak, oynanacak rakibi incelemek ve oyunculara bu bilgiyi sunmak kolay bir süreç değildi. Ukrayna maçıyla beraber Hırvatistan karşılaşmasına dair de hazırlık yapmamız gerekiyordu. Hazırlanabildiğimizi düşünüyorum. Oyuncularımın tamamı bu süreç içerisinde oldukça dikkatlilerdi. Önümüzdekinin önemli ve zor bir görev olduğunun bilincindeler.”

Lucescu’ya Ukraynalı bir basın mensubu tarafından şu soru soruldu, “İtalyan basınına vermiş olduğunuz bir röportajda, ‘Ukrayna Milli Takımını ben oluşturdum. Ukrayna futboluna temeli attım.’ Diye konuştunuz. Bu biraz fazla değil mi?” Bu soru üzerine Lucescu, “İki kez röportaj verdim, maçla ilgili tüm düşüncelerimi anlattım. Bir kez daha tekrar etmek istemiyorum.” Şeklinde cevap verdi.

Deneyimli teknik direktör, “Size göre Ukrayna ne anlama geliyor? Ve Konoplyanka’nın ifadelerinde yer alan ‘Lucescu’yu yenmeyi seviyorum.’ Sözlerine dair düşünceleriniz nedir? sorusuna ise “Elbette ben de Ukrayna’yı çok seviyorum. Burada oynanan maçları hatırlıyorum. Örneğin Metalist maçını hatırlıyorum. Ukrayna futbolu yüksek bir seviyede. Hayat hayattır. Şu an itibariyle Türkiye’de çalışma yürütüyorum. Türkiye’nin çıktığı tüm maçları ve kupalarını kazanmasını arzuluyorum.” Biçiminde cevap verdi.

 

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.