Son Dakika Haber

Milli Golfçüler Avrupa Şampiyonalarında Yarı Finale Yükseldi

2-5 Ağustos tarihleri arasında Bulgaristan’ın Pravets şehrinde düzenlenen Golf Avrupa takım Şampiyonası’nın ikinci günü de tamamlandı. Golf Türk Milli Takımı, erkekler ve kadınlar kategorilerinde yarı finale yükselmeyi başardı.

Avrupa Golf Birliği (EGA) tarafından Pravets Golf Kulübü’nde yapılan şampiyonada erkekler kategorisinde 13 ülkeden 52 sporcu katılırken, kadınlar kategorisinde 11 ülkeden 44 sporcu yarıştı. Organizasyona Türkiye Golf Milli Takımı’nda bulunan sporculardan erkekler kategorisinde Mutlu Güner, Taner Yamaç, Kerem Tanpolat, Leon Açıkalın katılırken, kadınlar kategorisinde Tuğçe Erden, Sena Ersoy, Selin Timur, Begüm Yılmaz ay yıldızlı formayı giyerek Türkiye’yi temsil ediyor.

Organizasyonun ikinci günü karşılaşmalarında match play formatında düzenlenen şampiyonada, Türkiye erkeklerde Lihtenştayn’la karşı karşıya geldiği tekli maçlarda Kerem Tanpolat ve Taner Yamaç 14’üncü çukurdan sonra mücadeleyi 5 up’la kazanmayı başardı. Çiftli oyunlara çıkan Mutlu Güner ve Leon Açıkalın’ın maçları ise berabere bitti. Elde edilen bu sonuçlar sonrası Türkiye 2,5 puan toplamış oldu ve yarı finale yükselmeyi başardı. 4 Ağustos tarihinde yarı final mücadelesi verilecek. Ay yıldızlıların rakibi ise Yunanistan oldu.

Türkiye kadınlarda Ukrayna ile oynadığı tekli maçlar sonrası Golf Milli Takım sporcularından Selin Timur, Ukraynalı rakibine karşı 17’inci çukur bitimi 2 up’la galip geldi. Sena Ersoy’un mücadelesi ise 16’ıncı çukur sonrasında beraberlikle sonuçlandı. Çiftli maç oyunlarına çıkan Begüm Yılmaz ve Tuğçe Erden ise 16’ıncı çukurda oyunu 3’up’la kazanmasını bildi. Elde edilen bu sonuçlarla Türkiye toplamda 2,5 puan elde etmiş oldu ve yarı finale yükselmeye hak kazandı. 4 Ağustos tarihinde kadınlar da yarı final mücadelesine çıkacak. Bayanlar kategorisinde Türkiye’nin rakibi ise Bulgaristan.

Müsabakanın ilk günü stroke play formatında yapılan karşılaşmalarda Türkiye erkekler kategorisinde ilk sırada, kadınlar kategorisinde 2’inci sırada günü tamamlamıştı.

 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.