Son Dakika Haber

Messi’ye 300 Milyon Euro Ödenecek

PSG’nin 222 milyon Euro’luk serbest kalma bedelini ödeyerek Neymar’ı transfer etmesinden sonra başka bir iddiada Lionel Messi için gündeme geldi. Yahoo Sport France tarafından ortaya atılan iddiaya göre Manchester City Messi’nin 300 milyon Euro’luk serbest kalma bedelini ödeyerek yıldız oyuncuyu transfer edecek.

Brezilyalı yıldız oyuncu Neymar’ın 222 milyon Euro bedelle PSG2ye transfer olması tüm futbol camiasını karıştırdı. PSG tarafından başlatılan serbest kalma bedelini ödeme akımı kısa süre içerisinde farklı sansasyonel ücretlerin kapısını da aralamış oldu.

Futbol tarihindeki en pahalı oyuncu unvanını alan Neymar’ın bu koltuğunu Messi’ye devredeceği iddia ediliyor.

Yahoo Sport France’da yazan ve güvenilir bir gazeteci olmasıyla bilinen Romain Collet Gaudin, sözleşmesinde 300 milyon Euroluk serbest kalma maddesi bulunan Lionel Messi için, Manchester City’nin bu bedeli ödemeye hazırlandığını kaleme aldı.

Daha önce beraber görev yaptığı Pep Guardiola ile çalışmaya sıcak bakan Messi, aynı zamanda Neymar’ın 222 milyon Euro bonservis bedelini geçerek, tarihin en pahalı futbolcusu unvanını almaya da gönüllü olduğu kaydedildi.

Barcelona ile yen bir sözleşme konusunda anlaşmasına rağmen henüz resmi bir imza atmayan Messi’nin bu durumu ayrılık iddialarını da güçlendiriyor. Katalan ekibi tarafından 30 yaşında olan futbolcu ile 5 yıllık anlaşma sağlandığı duyurulmuş, imzanın ise yeni sezon öncesindeki kampta atılacağı duyurulmuştu. Ancak Barcelona ile Messi arasında şu ana kadar bir sözleşme imzalanmadı.

 

 

 

 

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.