Son Dakika Haber

Melih Gökçek'ten Osmanlıspor'a Tebrik: Gurur Duydum

Başkent ekibi Osmanlıspor'un UEFA Avrupa Ligi L Grubu karşılaşmalarını zirvede tamamlayarak bir üst tura çıkması Ankara'da sevinçle karşılandı. Aynı zamanda Osmanlıspor'un Onursal Başkanı da olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek, takımıyla gurur duyduğunu söyledi. Artık başkentten de bir şampiyon takım çıkması gerektiğini söyleyen Melih Gökçek, Cenab-ı Allah'tan kendilerine Osmanlıspor'un şampiyonluğunu göstermesini de diledi.

Osmanlıspor'un Ankara takımları içerisinde Avrupa Ligi'nde ilk kez tur atlayan takım olma başarısını gösterdiğini ifade eden Belediye Başkanı Melih Gökçek,  liglerin tatile girmesiyle başlayacak ara transfer döneminde takıma sürpriz isimlerin katılabileceğini aktardı. Böylece Osmanlıspor'un çok daha güçlü bir kadroya sahip olacağını vurgulayan Gökçek, Ankaralı futbolseverlere layık bir ekip oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

Reşit Akçay: Artık Daha Güçlü Rakiplerimiz Olacak

Osmanlıspor'un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay ise Allah'ın kendilerine çok güzel bir sonuç lütfettiğini dile getirdi. Grup maçları sonrasında daha güçlü ekiplerle karşı karşıya geleceklerini hatırlatan Akçay, ellerinden gelen en iyi şekilde mücadele edeceklerini bildirdi. Teknik direktör Reşit Akçay, maçın bitiminin ardından mutluluktan soyunma odasına giremediğini ifade etti. Sulu gözlü, duygusal bir adam olduğunu anlatan Akçay, odadan kaçtığını belirtti. Ara transfer dönemiyle ilgili planları hakkında da bilgi veren Akçay,  lig mücadeleleri biten Kuzey Avrupa ülkeleri ile Brezilya'daki takımları incelemeye aldıklarını, kiralama sistemi ile takıma takviye yapmak istediklerini aktardı. Yönetim ile birlikte, kulübün şartlarına ve vizyonuna uygun arayış içinde olduklarını bildirdi.

'Tarih Yazdık, Keyfini Çıkaracağız'

Osmanlıspor Kulübü Genel Menajeri Ender Yurtgüven ise tarih yazdıklarını söyledi. Maçın ardından stadyumda basın mensuplarına açıklama yapan Yurtgüven, hem kulüpleriyle, hem teknik ekipleriyle, hem de futbolcuları ve çalışanlarıyla gurur duyduklarını kaydetti. Bu tarihi başarının, takım içinde bir aile gibi kenetlenmekten geçtiğini anlatan Ender Yurtgüven, artık yazdıkları bu tarihin keyfini çıkaracaklarını bildirdi. 2016 yılının son hedefi olarak gruplardan çıkmayı planladıklarını ve bunu başardıklarını anlatan Osmanlıspor Genel Menajeri Yurtgüven, Villarreal gibi İspanya'nın güçlü bir takımını da geride bırakarak grubu lider tamamladıklarını dile getirdi.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.