Son Dakika Haber

Mehmet Ekici'ye Trabzonspor'dan 500 Bin TL Ceza

Trabzonspor’da Mehmet Ekici krizi bitmek bilmiyor. Kulübün itibarını zedeleyen açıklamalar yaptığı gerekçesiyle 500 bin TL para cezası verildiği öğrenildi.

Takımda kadro dışı kalan Mehmet Ekici’ye verilen para cezası nedeniyle  Trabzonspor’da sular durulmuyor.

26 Ocak’ta çıktığı televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulunan Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Ekici hakkında bir takım iddialar ortaya attı.

Katıldığı programda Başkan Usta, Mehmet Ekici ve ailesini hedef alan açıklamalarla tekrar gündeme gelen Mehmet Ekici bu sefer de Trabzonspor’dan aldığı para cezası ile gündemde.

Mehmet Ekici ve ailesinin kendisine verdikleri sözü tutmadıklarını iddia eden Muharrem Usta, Trabzonspor’un Mehmet Ekici transferinde Beşiktaş ile anlaştıklarını dile getirdi.

Ocak ayındaki ara transfer döneminde Beşiktaş’tan başka bir kulübe satmayacaklarını ifade eden Muharrem Usta, ailesinin ve Ekici’nin sözlerinde durmasını istedi.

Ara transfer döneminin en çok konuştuğu isim olan Mehmet Ekici, transferiyle ilgili bir gazeteciyle röportaj yaptığı gerekçesiyle Trabzonspor’un itibarını zedeleyecek açıklamalarda bulunduğu iddiasıyla 500 bin TL para cezası kesildi.

Başkan Muharrem Usta’nın katıldığı programda Mehmet Ekici ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kendisine Fenerbahçe veya Beşiktaş’a gitmek istediğini belirttikten sonra Fenerbahçe’ye söz kesip kendisinin haberi olmadan anlaştığını belirten Usta, kendisine sadece Fenerbahçe’ye gitmek istediğini söylediği takdirde yardımcı olacağını fakat Fenerbahçe veya Beşiktaş dediği için iki kulüple de görüşüp Trabzonspor’un menfaati olan Beşiktaş kulübüyle anlaştığını ifade etti.

Mehmet Ekici ve ailesinin sözlerinde durmadığını getiren Usta, Mehmet’in ailesinin gerekirse oğullarının kadro dışı kalabileceğini ama Fenerbahçe’ye gitmesine izin vermelerini kendilerinden istediklerini ifade eden başkan, Fenerbahçe veya Beşiktaş tercihleri arasından kulübün menfaati için Beşiktaş ile anlaştıklarını açıklayarak Ocak ayında transfer olması durumunda bu kulübün sadece Beşiktaş olacağını ifade etti.

Verdiği açıklamalardan sonra ne cevap vereceği merak konusu olan Mehmet Ekici, gelen ceza nedeniyle yakın çevresine bu konuyla ilgili itirazda bulunacağı ifade edildi. 26 yaşındaki yıldız futbolcunun herhangi bir gazete veya televizyona konuşmadığını  belirtti.

Hakkındaki yaşanan gelişmeler nedeniyle ara transfer döneminin yıldızı olan Mehmet Ekici, önümüzdeki günlerde de adından söz ettirmesi bekleniyor.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.