Son Dakika Haber

Markus Kennedy Yeşilgiresun Belediyespor İle Anlaştı

Spor Toto Basketbol Ligi takımlarından olan Yeşilgiresun Belediyespor bu yıla çok iddialı başladı. Önemli isimler ile kadrosunu güçlendiren takım son olarak da dünyaca ünlü ABD’li oyucu Markus Kennedy ile önemli bir anlaşma yaparak lige damga vuracak transfer anlaşması yaptı. Kulüp ile oyuncu arasında ki bu anlaşmaya ile ligde iddialı konuma geleceği kuşkusuz. Spor Toto Basketbol Ligi takımı olan Yeşilgiresun Belediyespor, ligde iddialı olabilmek adına ABD’li oyucu Markus Kennedy ile anlaşmaya vardı.

Kulüpten Yazılı Açıklama Yapıldı

Transfer ile gücüne taze kan katan takımdan yapılan yazılı açıklama ile 25 yaşında olan ve 2.06 metre uzunluğu ile önemli isimlerden biri olan ABD’li pivotla her konuda karşılıklı olarak anlaşma sağlandığı yazılı açıklama ile resmi siteden bildirildi.

Bu Hafta Takımla Birlikte Çalışmalara Başlayacak

Oyuncunun bu hafta çarşamba günü Giresun havalimanı ile kente geleceği ve takımla birlikte de çalışmalara katılacağı da resmi internet sitesinden duyuruldu.

Spor Toto Basketbol Ligi takımlarından biri olan Yeşilgiresun Belediyespor, ABD’li yıldız oyucusu Markus Kennedy ile anlaşma sağlayarak önemli bir transfere imza atmış oldu.

Genç Oyuncu Bu Yıla Damgasını Vuracak Gibi Gözüküyor

ABD li oyuncu 25 yaşında ve 2.06 metre uzunluğunda power forvet ile de her konuda anlaşma sağlandı. Yıldız oyuncu SMU Mustangs (Southern Methodist University) çıkışlı ve, son senesinde de 2015 ve 2016 28 müsabakada ortalama olarak da 23.1 dakikada 9.3 sayı, 6.3 ribaunt, 2.2 asist, 1.2 blok ortalaması kendini kanıtladı.

Oyuncunun çarşamba öğle saatlerinde Giresun’a geleceği ve takımla birlikte çalışmalara başlayacağı açıklanırken, oyuncu hakkında da basın ayağında çok önemli açıklamalarda geliyor. Takıma katkısı ile ligde etki edebilecek kalitede olması takımı ateşleyeceği konusunda kamuoyu hem fikir.

Kulüpten yazılı açıklamada geldi v, 25 yaşında 2.06 metre uzunluğunda olan ABD'li pivotla her konuda net olarak anlaşma sağlandığı açıklandı ve Çarşamba günü takımla birlikte çalışmalara başlayacağı da belirtildi.

Oyuncunun çarşamba günü yani 21.09.2016 tarihinde Giresun'a gelerek takımla çalışmalara başlayacağı resmi siteden açıklandı.

 

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.